Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Gowindy bliżej Argentyny

6 grudnia prasa francuska oraz Ministerstwo Finansów Argentyny poinformowały, że w czasie szczytu państw grupy G20 doszło do podpisania umowy finansowania kontraktu na zakup czterech okrętów patrolowych typoszeregu Gowind dla argentyńskich sił morskich.

Kredyt, o wartości 319 mln euro, ma pozwolić na zamówienie jednostek. Pierwszą z nich ma być używany L’Adriot, który został zbudowany na ryzyko producenta i przez kilka lat był leasingowany przez Marynarkę Wojenną Francji. Jeśli kontrakt zostanie podpisany szybko, okręt może trafić do Argentyny w przyszłym roku, po przeprowadzeniu remontu głównego oraz modyfikacji według potrzeb nowego klienta. Pozostałe trzy jednostki mają zostać zbudowane przez Naval Group według projektu OPV-90.

Kredyt francuski, gwarantowany przez rząd, będzie pochodzić z konsorcjum banków Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, Natixis oraz Banco Santander. Nowe jednostki mają pełnić zadania patrolowe na wodach morskiej strefy wyłączności gospodarczej Argentyny. Będzie to kolejny sukces Naval Group oraz typoszeregu Gowind, dotychczas jednostki zostały sprzedane do Malezji, Egiptu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna Francji
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc