Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Argentyna zakupi Gowindy?

5 kwietnia minister spraw zagranicznych Francji ogłosił, że Argentyna zakupi cztery okręty patrolowe typoszeregu Gowind we francuskim koncernie stoczniowy Naval Group. Powyższa deklaracja padła w czasie spotkania ministrów spraw zagranicznych obu państw.

Negocjacje odnośnie sprzedaży jednostek prowadzone są od dłuższego czasu i obecnie, według deklaracji francuskiego ministra, zbliżają się ku finałowi. W ostatnich miesiącach kością niezgody była cena, która została obniżona przez Naval Group. W negocjacjach brali udział także prezydenci obu państw. Obok Francji jednostki patrolowe chciała sprzedać Hiszpania oraz Chiny.

Według przekazanych informacji, Argentyna zakupi (używany) okręt patrolowy L’Adroit, który został zbudowany w celach demonstracyjnych i był leasingowany przez Marine Nationale, a także trzy jednostki, które zostaną zbudowane od podstaw.

W momencie podpisania kontraktu Argentyna będzie czwartym klientem na okręty typoszeregu Gowind. Dotychczas zostały zamówione przez Egipt, Malezję oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie – w powyższych przypadkach mowa jednak wyłącznie o uzbrojonych korwetach wielozadaniowych. Argentyńczycy będą pierwszymi, którzy zdecydowali się na wersję patrolową.

(ŁP) Foto: Marine Nationale
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc