Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

General Dynamics NASSCO z umową na remont USS Boxer

Fot. US Navy

27 marca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z General Dynamics NASSCO w sprawie realizacji remontu i modernizacji wielozadaniowego okrętu desantowego USS Boxer.

Wartość kontraktu wynosi 311 mln USD, a w przypadku wykorzystania opcji może wzrosnąć do 344 mln USD. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie zamówienia podstawowego. Prace będą prowadzone w stoczni General Dynamics NASSCO w Norfolk w stanie Virginia i mają zostać zakończone do końca 2026 roku. Co ciekawe, będzie to wiązało się z jego przebazowaniem, gdyż obecnie jego bazą macierzystą jest San Diego w stanie Kalifornia.

Zgodnie z planem USS Boxer (LHD 4) ma rozpocząć wkrótce rejs operacyjny w ramach amfibijnej grupy operacyjnej (wraz z USS Harpers Ferry oraz USS Somerset). Istotną nowością ma być wykorzystanie nowego typu pojazdu przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych – zamiast starych AAV7 na pokładach będą znajdować się nowe BAE Systems ACV. Wcześniej okręt został przystosowany do wykorzystania wielozadaniowych samolotów skróconego startu i pionowego lądowania Lockheed Martin F-35B Lightning II.

USS Boxer jest jednym z wielozadaniowych okrętów desantowych typu Wasp. Został zbudowany w stoczni Ingalls Shipbuilding w Pascagoula w latach 1991-1995. Od początku służby jego portem macierzystym jest właśnie San Diego. Dotychczas jednostka wykonała ponad czternaście rejsów operacyjnych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc