Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

FAM-Pionki Sp. z o.o. z umową na dostawy amunicji

FAM-Pionki Sp. z o.o. dostarczy Policji ponad milion sztuk amunicji przeznaczonej do strzelb gładkolufowych. Fot. Policja

6 kwietnia Komenda Główna Policji w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z Fabryką Amunicji Myśliwskiej FAM-Pionki Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostawy ponad miliona sztuk amunicji przeznaczonej do strzelb gładkolufowych.

Powyższy zakup to wynik postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone 24 listopada ubiegłego roku. Oferta firmy z Pionek była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Kontrakt został podpisany 15 marca i ma wartość 4 mln PLN bez VAT.

Na jego mocy do policyjnych magazynów zostaną dostarczone 130 tys. sztuk amunicji Typu 1 (nabój z pociskiem gumowym) - zgodnie z dokumentacją Policji, ze względu na niekorzystny tor lotu tego typu amunicja ma być wykorzystywana jedynie do celów szkoleniowych; 30000 sztuk amunicji Typu 2 (nabój z pociskiem proszkowym), którego celem jest przebicie przeszkody poprzez rozsypanie się. To zaś zwiększa bezpieczeństwo osób znajdujących się za przeszkodami budowlanymi takimi jak drzwi czy ściany wykonane z płyt drewnianych; 20000 sztuk amunicji Typu 3 (nabój z pociskiem gazowym, proszkowo-obezwładniającym), którego celem jest zmuszenie podejrzanych osób do opuszczenia kryjówki. Dzięki parametrom balistycznym mogą być stosowane do ostrzału wyższych kondygnacji budynku bądź pojazdów; 180 tys. sztuk amunicji Typu 4 (nabój błyskowo-akustyczny) przeznaczony do strzelania z broni głądkolufowej w celach ostrzegawczych i ćwiczebnych; 40800 sztuk amunicji Typu 5 (nabój z pociskiem ołowianym) pozwalającej na skuteczne strzelanie na odległości do 35 metrów. Amunicja ma pozwalać na przebicie dwóch blach karoseryjnych oraz penetracji ścianki bloku silnika na głębokości 10 mm z odległości 30 metrów bądź deski sosnowej o grubości do 50 mm. 40000 sztuk amunicji Typu 6 (nabój śrutowy z dwunastoma loftkami o średnich 6,8 mm i masie 2 g każda), która stanowi efektywny środek unieruchamiania pojazdów; 250 tys. sztuk amunicji Typu 20 (nabój z pociskiem gumowym), 260 tys. sztuk amunicji Typu 30 (nabój z pociskiem gumowym) oraz 280 tys. sztuk amunicji Typu 50 (nabój z pociskiem gumowym). Powyższe typy są wykorzystywane przez jednostki prewencji m.in. to tłumienia zamieszek.

Powyższa amunicja trafi przede wszystkim do pododdziałów prewencji i będzie przeznaczona do tłumienia zamieszek. Dodatkowo część jest przeznaczona także dla jednostek kontrterrorystycznych, które wykorzystują strzelby gładkolufowe m.in. do otwierania części drzwi w obiektach realizacji zadań.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “FAM-Pionki Sp. z o.o. z umową na dostawy amunicji”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc