Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dialog techniczny na nowy typ BSP

2 lutego Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do uczestnictwa w dialogu technicznym, którego celem jest uzyskanie doradztwa w opracowaniu specyfikacji technicznej dla projektu osiągnięcia możliwości precyzyjnego rażenia celów wysokowartościowych za pomocą Inteligentnego Systemu Manewrującego.

Innymi słowy Inspektorat Uzbrojenia rozpoczyna poszukiwania bezzałogowego systemu latającego klasy amunicja krążąca, który jest oferowany m.in. przez przemysł krajowy. Grupa WB ma w swojej ofercie system Warmate (zakupiony m.in. dla pododdziałów Wojska Polskiego), a Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. system Dragonfly.

Sam dialog techniczny planuje się przeprowadzić do końca kwietnia bieżącego roku, a podmioty zainteresowane udziałem mają czas na przesłanie zgłoszeń do końca lutego. Każdy zestaw powinien składać się z 10 platform powietrznych z wyposażeniem, pojedynczej przenośnej stacji kontroli i kierowania platform powietrznych, komplet głowic, oprogramowanie, terminal wynośny oraz zestaw obsługowo-naprawczy. Co ciekawe, maksymalna masa startowa platformy może wynosić 6 kg, co wskazuje, że Inspektorat Uzbrojenia jest właśnie zainteresowany systemami klasy Warmate/Dragonfly. Sprzęt ma charakteryzować się możliwością przechowywania przez okres 10 lat.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc