Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock International zmodernizuje irlandzkie patrolowce

Babcock International zmodernizuje układ napędowy trzech irlandzkich patrolowców typu Samuel Beckett. Fot. Departament Obrony Republiki Irlandii

16 sierpnia Babcock International poinformował o podpisaniu umowy z władzami Republiki Irlandii w sprawie modernizacji trzech patrolowców typu Samuel Beckett eksploatowanych przez Irlandzką Służbę Morską.

Celem modernizacji jest montaż nowego systemu sterowania centralnego modułu chłodzenia układu napędowego. Początkowo został zainstalowany na ostatnim, czwartym, patrolowcu LÉ George Bernard Shaw (P64), którego wprowadzono do służby 30 kwietnia 2019 roku. Dotychczasowe doświadczenia z jego eksploatacji zaowocowały zawarciem umowy na modyfikację pozostałych trzech jednostek. Wśród jej atutów wymienia się ograniczenie zużycia energii elektrycznej, paliwa, a tym samym kosztów operacyjnych. Innym plusem, na co wskazują władze w Dublinie, jest fakt, że dzięki temu okręty są bardziej ekologiczne.

Specjaliści Babcok International mają przygotować projekt prac, a także służyć wsparciem inżyniersko-kompetencyjnym w czasie realizacji projektu w stoczni – pierwsza jednostka ma rozpocząć modyfikację w bieżącym roku. Zgodnie z upublicznionymi informacjami, będą prowadzone w stoczni remontowej sił obronnych Republiki Irlandii Haulbowline w Cork.

Republika Irlandii eksploatuje cztery patrolowce typu Samuel Beckett. Pierwsze dwa zostały zamówione w październiku 2010 roku. Opcja na trzecią została wykorzystana w 2014 roku, a w czerwcu 2016 roku podpisano kontrakt na czwarty (kosztował 67 mln GBP). Wszystkie zostały zbudowane w stoczni Babcock Marine Appledore w Appledore w hrabstwie Devon. Zostały wcielone do służby w latach 2014-19.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc