Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amunicja i pironaboje dla lotnictwa

14 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umów w sprawie dostaw środków pirotechnicznych i amunicji przeznaczonych do wykorzystania w eksploatowanych w Wojsku Polskim samolotach MiG-29, Su-22 oraz śmigłowcach rodziny Mi-17.

W ramach postępowania przetargowego, ogłoszonego w lutym bieżącego roku, Inspektorat Uzbrojenia poszukiwał dostawców amunicji lotniczej – nabojów GSz-301 z pociskiem A3-UPS-84 – oraz dwóch typów pironabojów – PK-3M-1 oraz 20CF4D. Pierwsze z nich służą do awaryjnego zrzutu odchylanej części osłony kabiny pilotów w samolotach Su-22 oraz MiG-29, a także zamkach D3-59M wykorzystywanych do podwieszanych zbiorników paliwa w samolotach Su-22. Drugie z nich są stosowane w systemie awaryjnego ucinania liny wciągarki w śmigłowcach Mi-17 (o numerach bocznych 6108-6112). Amunicja strzelecka jest wykorzystywana w samolotach MiG-29.

Umowy z dostawcami podpisano 11 września. Amunicja, w liczbie 10500 sztuk, zostanie dostarczona przez firmę Polit-Elektronik Sp. z o.o. Sp.K. – będzie to kosztować 3 mln złotych z VAT. Pironaboje – PK-3M-1 (w liczbie 370 sztuk) oraz 30CF4D (20 sztuk) – dostarczy natomiast Megmar Logistics&Consulting Sp. z o.o., będzie to kosztować 3,1 mln złotych z VAT. Całość dostaw ma trafić do magazynów wojskowych do końca bieżącego roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc