Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wsparcie techniczne norweskich C-130J-30 Super Hercules

Fot. Ministerstwo Obrony Norwegii

26 kwietnia amerykański Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż Norwegii pakietu usług serwisowych i logistycznych związanych z utrzymaniem w linii średnich samolotów transportowych Lockheed Martin C-130J-30 Super Hercules.

Według dostępnych informacji, które zostały upublicznione w momencie autoryzacji i przekazania dokumentacji do Kongresu Stanów Zjednoczonych, rząd Norwegii jest zainteresowany zakupem usług serwisowo-logistycznych do 2028 roku. Mają one kosztować do 166 mln USD i obejmować prace przy czterech, eksploatowanych przez Norwegię samolotów C-130J-30 Super Hercules. Wykorzystanie procedury FMS ma ułatwić proces kontraktowania usług z producentem – korporacją Lockheed Martin, która ma być głównym (ewentualnym) wykonawcą kontraktu. Mowa o kontynuacja współpracy.

Norwegia eksploatuje C-130J-30 Super Hercules od 2008 roku. Cztery pierwsze zostały zamówione w 2007 roku, a dostawy zrealizowano w latach 2008-2010. Jeden z nich (nr 5630) został utracony w marcu 2012 roku, w czasie ćwiczeń Cold Response (pięć ofiar śmiertelnych). W jego miejsce zamówiono nowy egzemplarz, który został dostarczony w styczniu 2014 roku – maszyna pochodziła z partii zakontraktowanej przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Pozwoliło to na ekspresową realizację zlecenia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc