Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wsparcie dla koreańskich RQ-4 Global Hawk

30 lipca Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Republiki Korei pakietu usług wsparcia logistycznego dla bezzałogowych aparatów latających RQ-4 Global Hawk Block 30.

W dokumentacji, która została przesłana do Kongresu Stanów Zjednoczonych w celu dalszego procesu autoryzacji zgodnego z przepisami programu FMS i upublicznionej na stronach agencji DSCA, wynika iż cały pakiet może kosztować do 950 mln dolarów. Głównym realizatorem, potencjalnej, umowy ma być producent RQ-4, czyli koncern Northrop Grumman – biorąc pod uwagę bliskie relacje na linii Waszyngton-Seul, a także rosnące napięcie wynikające z ostatnich prób rakietowych wykonanych przez władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, wydaje się, że autoryzacja zostanie przyznana bardzo szybko.

Republika Korei zamówiła, w 2014 roku, cztery bezzałogowe aparaty latające RQ-4 Global Hawk Block 30 wraz z wyposażeniem naziemnym – dostawy miały rozpocząć się w 2018 roku. W strukturach sił zbrojnych tego kraju uzupełniają potencjał innych środków rozpoznawczych, które służą do obserwacji granicy z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną, a także innych obszarów zainteresowania Seulu rywalizującego w regionie z Japonią oraz Chinami.

(ŁP) Foto: USAF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc