Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. laureatem nagrody „Biznes Na Plus”

Fot. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.

Podczas zorganizowanej 15 grudnia Gali Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na Plus” Spółka została uhonorowana nagrodą specjalną. W konkursie doceniane są firmy, które współtworzą pozytywny wizerunek województwa łódzkiego, mogą się pochwalić ponadprzeciętnymi efektami ekonomicznymi, wdrażają innowacyjne rozwiązania oraz proponują usługi i produkty najwyższej jakości.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1) to nie tylko niezawodny dostawca rozwiązań dla polskich Sił Powietrznych, ale również dynamicznie rozwijająca się firma z powodzeniem konkurująca z najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami w branży lotniczej. Zarząd Spółki kładzie szczególny nacisk na stały i zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa. Na terenie Zakładów zrealizowano liczne inwestycje takie jak jeden z najnowocześniejszych w Europie hangarów lotniczych, dostosowane do pracy w nocy lądowisko czy dofinansowane ze środków unijnych Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z Centrum Badań Nieniszczących. Na przestrzeni kilku ostatnich lat opracowano ponad 15 projektów z zakresu B+R. Jednym z priorytetowych działań w tym zakresie jest dofinansowana z funduszy unijnych koncepcja Trójstopniowej Rakiety Suborbitalnej do wynoszenia ładunków badawczych powyżej linii Kármána. Inicjatywa realizowana jest przez konsorcjum (WZL1, WITU, Gamrat) z WZL1 jako liderem.

Na osiągnięcia WZL1 wpływają nie tylko działania innowacyjne, ale również odpowiednie metody zarządcze oraz pracownicy, bez wiedzy i doświadczenia których sukces Spółki nie byłby możliwy. W firmie z powodzeniem wprowadzana jest strategia Lean Managemet, która pozwoliła zwiększyć efektywność produkcji. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. są doskonale przygotowane do udziału w programach narodowych takich jak Wisła, CSAR ZOP, Kruk, Wizjer oraz usług na rzecz bezpieczeństwa państwa polskiego.

- Odpowiednie zaplecze technologiczne oraz infrastrukturalne, dostosowane techniki zarządcze i wyspecjalizowana kadra tworzą przedsiębiorstwo gotowe do podjęcia różnorodnych wyzwań, w tym tych wynikających z obsług, napraw i modernizacji wszystkich śmigłowców będących na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP – komentuje Marcin Nocuń, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny WZL1.

Wszystko to doceniła Kapituła Konkursu Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na Plus” przyznając Wojskowym Zakładom Lotniczym Nr 1 S.A. nagrodę specjalną. Otrzymane wyróżnienie to kolejne uhonorowanie szeroko rozumianego całokształtu działalności Spółki oraz jej oddziaływania nie tylko na społeczność lokalną, ale również bezpieczeństwo całego narodu polskiego.

Źródło: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc