Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. z umową na serwis systemu Rosiczka

WZŁ Nr 1 S.A. będą serwisować system Rosiczka, który służy do wstępnego szkolenia załóg transporterów Rosomak. Fot. Rosomak S.A.

25 czerwca 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Łączności nr 1 S.A. w sprawie realizacji umowy serwisowej systemu Rosiczka.

Powyższa umowa została podpisana 21 maja i ma wartość 4 mln PLN brutto. Oferta WZŁ Nr 1 S.A. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Specjaliści z zakładów z Zegrza będą realizować usługę do końca 2023 roku. Będzie to kontynuacja współpracy zapoczątkowanej od 2018 roku. System TK-1 Rosiczka został opracowany przez Rosomak S.A. (wówczas Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Siemianowic Śląskich) we współpracy z firmą Trinity Interactive Sp. z o.o. Jego zadaniem jest odzwierciedlenie warunków jazdy transporterem KTO Rosomak oraz zapoznanie przyszłych kierowców z wyposażeniem przedziału kierowania. W kolejnych miesiącach system został powiększony o wersje TH-1 (wstępny trenażer dla załogi wieży) i SK-1 (kompleksowy symulator strzelania).

Obecnie system Rosiczka jest eksploatowany m.in. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, gdzie jest wykorzystywany do wstępnego szkolenia przyszłych załóg Rosomaków. Dotychczas proces dydaktyczny objął kilka tysięcy żołnierzy wojsk lądowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc