Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WCBKT S.A. będzie serwisować NOSP do F-16

30 listopada doszło do podpisania umowy między Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym S.A. i międzynarodową firmą BAE Systems. Dotyczy ona nabycia przez polską spółkę zdolności i certyfikatów do serwisowania, obsług i remontów urządzeń lotniskowych potrzebnych do obsługi amerykańskich samolotów.

Chodzi przede wszystkim o urządzenia do obsługi polskich F-16C, ale także tych niezbędnych do funkcjonowania samolotów transportowych C-130E Hercules. Kursy pracowników WCBKT S.A. mają rozpocząć się już od początku przyszłego roku i zakończyć się certyfikacją do prac przy pierwszych 14 rodzajach urządzeń lotniskowych już pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Potem sukcesywnie ma następować nabywanie umiejętności do prac ze wszystkimi urządzeniami typu NOSP – w miarę pojawiania się kolejnych potrzeb związanych z wychodzących resursów używanych obecnie egzemplarzy.
Podpisana umowa oznacza, że WCBKT będzie centrum serwisowym wszystkich urządzeń NOSP wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP. Do tej pory w naturalny sposób zakłady miały możliwość prac przy urządzeniach polskich, a dzięki porozumieniu z firmami ukraińskimi – także postsowieckich. Jak zapewniają obydwaj sygnotariusze porozumienia umowa ma stanowić dopiero początek współpracy, która z czasem będzie się rozszerzać o kolejne pola, w tym o sprzedaż polskich urządzeń lotniskowych na rynkach zachodnich w ramach łańcuchów dostaw BAE Systems.

(SZP)

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc