Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Warmate trafi na Ukrainę

Podczas pierwszego dnia MSPO 2017 Grupa WB podpisała dwie umowy z ukraińską firmą SpetsTechnoExport, należącą do UkrOboronProm, na dostawy zestawów systemów bezzałogowych Warmate oraz dostawę i serwisowanie rakiet R-27R1.

W imieniu ożarowskiej spółki podpis złożył Prezes Piotr Wojciechowski, a ze strony ukraińskiej Vladislav Belbasz – Prezes SpetsTechnoExport. Umowa dotyczy dostaw nieujawnionej liczby zestawów Warmate. Drugie porozumienie, dotyczące serwisowania kierowanych pocisków rakietowych R-27R1, jest z kolei rozwinięciem podobnej umowy z jesieni 2016 roku na dostarczenie tego rodzaju pocisków dla Sił Powietrznych RP. Obie podpisane dziś porozumienia stanowią o silnej pozycji Grupy WB na ukraińskim rynku i zaawansowanej współpracy z ukraińskim gigantem zbrojeniowym.

Grupa WB jest jednym z najważniejszych polskich podmiotów aktywnie działających na ukraińskim rynku i mających już obecnie znaczną historię współpracy z ukraińskimi przedsiębiorstwami. Umowy te są również potwierdzeniem słów prezesa UkrOboronProm Romana Romanova na temat ciągłego rozwoju kooperacji z polskim sektorem zbrojeniowym.

(KM) Foto: Grupa WB
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc