Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowy na remonty i modyfikacje stacji radiolokacyjnych

Fot. Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A.

4 grudnia 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu dwóch umów z krajowymi przedsiębiorstwami sektora obronnego w sprawie realizacji napraw głównych oraz modyfikacji stacji radiolokacyjnych NUR-22N-3D oraz NUR-41.

Powyższe umowy podpisano 27 i 28 listopada. Pierwszego z wymienionych dni podpisano umowę z konsorcjum składającym się z Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. oraz PIT-RADWAR S.A.. Ma ona całkowitą wartość 104,6 mln PLN z VAT i obejmuje naprawy główne wraz z modyfikacją stacji radiolokacyjnych NUR-22N-3D zamontowanych na podwoziach ciężarówek marki Jelcz (P662D.43) wraz z zespołem prądotwórczym SZ-20 na przyczepie. Prace mają być realizowane w latach 2023-26 – prace w latach 2024-26 będą prowadzone w momencie uzyskania odpowiednie środki budżetowe. Jak wskazuje WZE S.A., umowa obejmuje trzy stacje radiolokacyjne tego typu.

Dzień później, 28 listopada, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. podpisały z zamawiającym dodatkową umowę (o wartości 11 mln PLN bez VAT) w sprawie realizacji naprawy głównej wraz z modyfikacją jednej stacji radiolokacyjnej NUR-41 na podwoziu Tatra 815. Prace mają zostać zrealizowane w latach 2023-24. Część z nich zostanie wykonanych przez nieujawnionego podwykonawcę. Stacje radiolokacyjne NUR-41, produkowane przez krajowy przemysł obronny w pierwszej połowie lat 90., służą do określenia wysokości obiektów powietrznych. Mają one zasięg do około 240 km i pozwala na wykrywanie celów znajdujących się na wysokości do 30 km. Pracuje w paśmie S. W celu uzyskania pełnej informacji o sytuacji w przestrzeni powietrznej, współpracuje ze stacjami radiolokacyjnymi NUR-31.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc