Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZE S.A. z umową na naprawy stacji radiolokacyjnych

WZE S.A. podpisały umowę z 12. WOG w sprawie prac naprawczych i serwisowych przy stacjach radiolokacyjnych znajdujących się na wyposażeniu Wojska Polskiego. Fot. Łukasz Pacholski

23 lutego 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Torunia poinformował o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. w sprawie realizacji napraw i serwisu stacji radiolokacyjnych różnych typów, które znajdują się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Kontrakt został podpisany 25 stycznia bieżącego roku i ma wartość 26,4 mln złotych z VAT. W jej ramach specjaliści WZE S.A. zajmą się wykonywaniem napraw i serwisowania stacji radiolokacyjnych NUR-31/M, NUR-31MK, NUR-41, NUR-22, RA-83 (przystawka antenowa do NUR-31MK), RSWP P-18. Ma to związek z faktem braku możliwości usunięcia niesprawności przez etatową obsługę urządzeń oraz warsztaty remontowe Sił Zbrojnych (m.in. ze względu na brak możliwości technicznych, organizacyjnych bądź specjalistycznego oprzyrządowania).

W procedurze udzielenia zamówienia zastosowano negocjacje z wybranym podmiotem. Ma to związek z ochroną praw wyłącznych, które posiadają Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. - wykonawca dysponuje dokumentacją techniczną, wyposażeniem obsługowo-naprawczym, a także potencjałem ludzkim pozwalającym na sprawną realizację umowy. W ciągu ostatnich lat opracował także niezbędną dokumentację naprawczo-remontową przeznaczoną do wymienionych urządzeń. Modernizacja i modyfikacja stacji radiolokacyjnych to jedna ze specjalizacji zakładów z Zielonki.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc