Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Transbit szkoli użytkowników aparatowni RWŁC-10/T

Radiolinia R-450A-02c. Fot. Transbit

W maju i czerwcu br. Transbit Sp. z o.o. realizuje cykl szkoleń dla przyszłych użytkowników i instruktorów najnowszej wersji aparatowni RWŁC-10/T. Szkolenia są prowadzone na obecnie przekazywanych aparatowniach w formie zajęć teoretycznych z obsługi sprzętu oraz zajęć praktycznych z wykorzystania nowego sprzętu w warunkach bojowych. W trakcie szkoleń zostaną przeszkoleni użytkownicy przekazywanych aktualnie aparatowni RWŁC-10/T, użytkownicy przekazanych aparatowni w roku 2023 w ramach szkoleń uzupełniających oraz instruktorzy.

Umowa na modyfikację aparatowni do standardu RWŁC-10/T została podpisana z Agencją Uzbrojenia w 2022 przez Konsorcjum WZŁ-1 SA. i Transbit Sp. z o.o. Łącznie przewidziano dokompletowanie 58 egz. aparatowni. Transbit odpowiedzialny jest za dostawę najnowszej generacji sprzętu telekomunikacyjnego i oprogramowania zarządzającego.

Fot. Transbit

W ramach dokompletowania aparatowni RWŁC-10/T Transbit Sp. z o.o. dostarczył, m.in.: Radiolinie Cyfrowe- R-450A-02, Zespoły Zakończeń Liniowych ZZL-12E1-02, autorski system teleinformatyczny SMiKO (System Monitorowania i Konfigurowania Obiektu), który przeznaczony jest do zarządzania, konfiguracji i monitorowania w sposób graficzny, z pulpitu operatora, urządzeń sieciowych i teletransmisyjnych znajdujących się w aparatowni.

Proces szkolenia jest ważnym elementem działalności Transbit Sp. z o.o., stanowi o przygotowaniu żołnierzy do efektywnego wykorzystania sprzętu w służbie.

Radiolinia Cyfrowa R-450A-02 jest przeznaczona do budowy linii radiowych dużej pojemności High Capacity Line of Sight, o przepływności od 256 kb/s do 34 Mb/s i typowym zasięgu 40 km. Pracuje w zakresie częstotliwości NATO III+ 1350–2690 MHz, co zapewnia wysoką odporność linii radiowej na czynniki atmosferyczne. Radiolinia należy do najnowszej generacji urządzeń o opartych o koncepcję radia programowalnego (Software Defined Radio). Charakteryzuje się prostotą obsługi i przyjaznym dla użytkownika interfejsem, co zapewnia niskie koszty eksploatacji i szkolenia operatorów.

Zespół Zakończeń Liniowych ZZL-12E1-02. Fot. Transbit

Zespół Zakończeń Liniowych ZZL-12E1-02 realizuje funkcję routera IP, przełącznika sieciowego oraz komutatora strumieni i szczelin z możliwością wyprowadzenia interfejsów G.703, STANAG 4210, traktów optycznych oraz elektrycznych i optycznych interfejsów Ethernet w standardach 100Base-FX i 1000Base-SX. Zespół Zakończeń Liniowych ZZL-12E1-02 przeznaczony jest do stosowania w zestawach sprzętu przewoźnego (np. aparatowniach polowych) i stacjonarnego wykorzystywanego do budowy sieci IP.

Urządzenie jest zaprojektowane z myślą o pracy jako router sieci czarnej.

W trakcie pracy w sieci teleinformatycznej oraz sieci WAN urządzenie może współpracować z innymi urządzeniami spełniającymi w/w standardy, w szczególności z:

  • Zespołem zakończeń liniowych ZZL-12E1 – wykorzystując Ethernet oraz trakty elektryczne;
  • Routerem pokładowym RP-110 – wykorzystując Ethernet lub trakty elektryczne;
  • Radioliniami cyfrowymi R-450A i R-460A – wykorzystując trakt lub Ethernet.

Źródło: informacja prasowa Transbit

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc