Zaloguj

Stocznia Marynarki Wojennej wyremontuje pomocnicze jednostki Marynarki Wojennej

6 czerwca Komenda Portu Wojennego w Gdyni rozstrzygnęła postępowanie przetargowe w sprawie napraw trzech pomocniczych jednostek pływających eksploatowanych w Gdyni – dwie z nich wyremontuje Stocznia Marynarki Wojennej.

W ramach przetargu, ogłoszonego w styczniu br., zamawiający poszukiwał stoczni mogących przeprowadzić naprawy średnie i dokowe poławiacza torped K-8 i motorówki M-22, a także naprawy bieżącej i dokowej holownika H-5. Ostatecznie zgłosiło się sześciu wykonawców, spośród których komisja przetargowa dokonała wyboru.

Stocznia Marynarki Wojennej S.A., która niedługo zostanie formalnie przejęta przez PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o., zaoferowała najlepsze warunki w przypadku napraw średnich i dokowych obu jednostek pływających – w obu przypadkach zdobyła maksymalną liczbę punktów. Prace przy jednostkach będą kosztować 3,6 mln złotych (K-8) oraz 857 tys. złotych (M-22). W obu przypadkach wykonawcy zaoferowali wyższe ceny niż przewidział zamawiający, gdyż wycenił on prace przy jednostkach na kwoty 1,5 mln złotych (K-8) oraz 500 tys. złotych (M-22). Co ważne, będą to pierwsze zlecenia dla Stoczni Marynarki Wojennej S.A. od momentu podpisania umowy przedwstępnej, co miało miejsce pod koniec maja.

6 czerwca rozstrzygnięto także postępowanie w sprawie naprawy bieżącej oraz dokowej holownika H-5. W tym przypadku zamawiający zdecydował się na ofertę Przedsiębiorstwa Technik Regeneracyjnych Baltic Engineering Sp. z o.o. z Gdańska, który zaoferował za swoje usługi kwotę 857 tys. złotych – co ciekawe, prace przy holowniku zostały wstępnie wycenione przez zamawiającego na kwotę 3,8 mln złotych.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc