Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Siły Zbrojne Królestwa Niderlandów testują system SMASH

Smart Shooter

27 października firma Smart Shooter poinformowała o zakończeniu serii pokazów i testów systemu SMART, które prowadziła we współpracy z Siłami Zbrojnymi Królestwa Niderlandów.

Po stronie holenderskiej w pracach brali udział przedstawiciele wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zaś firmę reprezentował Smart Shooter Dutch Partner, TBM bv. (sama firma Smart Shooter ma siedzibę w Izraelu). Testy odbyły się na terenie ośrodka w ‘t Harde. Polegały na krótkim zapoznaniu wytypowanych żołnierzy z bronią, jakiej mieli używać. Były to standardowe dla Królewskiej Armii Niderlandów 5,56 mm karabinki Colt (Koninklijke Landmacht używają Coltów Canada C7NLD i C8NLD – nie podano, który był wykorzystywany podczas testów) z zamontowanym systemem SMASH. SMASH jest zestawem przyrządów optoelektronicznych i urządzeń elektronicznych, współtworzących cyfrowy system kierowania ogniem, umożliwiający skuteczne zwalczanie niewielkich powietrznych bezzałogowców na dystansie nawet kilkuset metrów (zależnie od wersji systemu czy użytej broni). Znacząco zwiększa także szanse trafienia celu innego typu, w myśl zasady „jeden strzał-jedno trafienie”. Ponadto SMASH wyposażono w system łączności, pozwalający stworzyć lokalną sieć połączonych ze sobą elementów, oferując możliwość zapewnienia całemu plutonowi świadomości sytuacyjnej w czasie rzeczywistym. Może być montowany na standardowej szynie Picatinny. Przyrządów rodziny SMASH można używać również w nocy.

Próby miały pomyślny przebieg. W ich trakcie zlikwidowano wszystkie cele, którymi były różnego rodzaju BSP. Ich eliminacji dokonywano na dystansie do 150 m.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc