Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Próby infrastruktury przeznaczonej do B-21A Raider

Hangar typu lekkiego zbudowany w bazie Ellsworth do współpracy z bombowcami B-21 Raider. Fot. USAF

3 marca US Air Force poinformowały o postępach w procesie modernizacji infrastruktury naziemnej, która ma w przyszłości służyć w czasie eksploatacji bombowców Northrop Grumman B-21A Raider.

W bazie lotniczej Ellsworth zakończono konstrukcję prototypowego hangaru typu lekkiego przeznaczonego do bombowców nowego typu. Zgodnie z zapotrzebowaniem konstrukcja ma przede wszystkim chronić przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych - montaż w bazie Ellsworth ma związek z faktem występowania tam różnorodnych typów pogody. To z kolei ma umożliwić zebranie dużej liczby danych, które umożliwią wprowadzenie ewentualnych poprawek do konstrukcji. Rozwiązania testowane w praktyce to jeden z kilku projektów hangarów projektowanych do współpracy z bombowcami B-21A Raider. Będą stosowane zarówno w trzech głównych bazach, gdzie mają stacjonować nowe samoloty, ale dzięki modułowej konstrukcji będą mogły także być stawiane w bazach operacyjnych w pobliżu rejonu działań.

Nowe rozwiązania infrastruktury naziemnej mają ułatwić obsługę samolotów, a także doprowadzić do ograniczenia kosztów eksploatacji. Co ważne, hangary typu lekkiego mają stanowić istotny element całej infrastruktury. Będzie on także obejmować klasyczne hangary, które będą służyć m.in. do prowadzenia różnorodnych obsług technicznych. Całość ma umożliwić długotrwałe utrzymanie powłok ograniczających skuteczną powierzchnię odbicia radiolokacyjnego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Próby infrastruktury przeznaczonej do B-21A Raider”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc