Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pilica zakontraktowana

24 listopada w Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A. odbyła się uroczystość podpisania kontraktu na zakup sześciu baterii przeciwlotniczych systemów artyleryjsko-rakietowych krótkiego zasięgu Pilica. Umowa została podpisana przez zastępcę szefa Inspektoratu Uzbrojenia oraz wykonawcą, konsorcjum PGZ-Pilica, w skład którego wchodzą Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., ZM Tarnów S.A., PCO S.A. oraz PIT-RADWAR S.A..

Kontrakt ma wartość 746 mln złotych. W jego ramach producent dostarczy sześć baterii – każda z nich składa się z sześciu jednostek ogniowych wyposażonych w dwie automatyczne armaty kalibru 23 mm oraz stanowisko dla dwóch kierowanych pocisków rakietowych Grom/Piorun i elektrooptyczną głowicę obserwacyjno-celowniczą. Poza nimi, w ramach zawartej umowy, dostarczone zostaną także ciągniki artyleryjskie, stanowiska dowodzenia (po jednej na baterię), stacje radiolokacyjne (jedna na baterię), wozy transportowe i amunicyjne (po dwa obu typów na baterię). Pozostałą częścią umowy jest wsparcie szkoleniowe. Dostawy zakontraktowanego sprzętu (bez amunicji) mają zostać zrealizowane w latach 2019-22.

Zakup systemu Pilica wpisuje się w program modernizacji technicznej sił obrony przeciwlotniczej. Podobnie jak wcześniejszy kontrakt na system Poprad, głównym beneficjentem będzie przemysł krajowy. Więcej o systemie Pilica mogą Państwo znaleźć w magazynie Wojsko i Technika 2/2016.

 

[cycloneslider id="silica"]

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc