Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwszy krok do współpracy LAW i PIT-RADWAR S.A.

Wizyta LAW w PIT-RADWAR jest dobrym przykładem współpracy wojskowego środowiska akademickiego z przemysłem obronnym. Fot. LAW

9 marca 2023 roku żołnierze, wykładowcy i podchorążowie Lotniczej Akademii Wojskowej (LAW) mieli okazję zapoznania się z nowoopracowanymi w PIT-RADWAR S.A. systemami wykorzystywanymi w Siłach Zbrojnych RP. Delegacji przewodniczył ppłk dr inż. Andrzej Truskowski, prorektor LAW ds. kształcenia.

PIT-RADWAR S.A. jest liderem technicznym w Konsorcjum PGZ w zakresie realizacji programów modernizacji technicznej na rzecz wojsk radiotechnicznych i obrony przeciwlotniczej. Dostarcza siłom zbrojnym stacje radiolokacyjne, nowoczesne urządzenia radiotechniczne i systemy uzbrojenia. Spółka jest m.in. dostawcą elementów systemu obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu "mała NAREW".

Delegacja LAW miała możliwość zapoznania się z multimedialnymi prezentacjami głównych obszarów działalności spółki, ofertą produktową i projektami rozwojowymi, a także gotowymi już systemami.

Wprowadzenie do uzbrojenia nowych systemów będzie wymagało opracowania nowych zasad ich bojowego wykorzystania. Wizyta ta stała się więc pierwszym krokiem w kierunku nawiązania współpracy, której celem będzie wsparcie ze strony pracowników naukowych akademii w opracowywaniu nowych dokumentów doktrynalnych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Źródło: materiały prasowe LAW i PIT-RADWAR S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc