Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwsze transportery Patria 6×6 dostarczone Łotwie

Łotewskie Narodowe SIły Zbrojne (Latvijas Nacionālie bruņotie spēki) odebrały pierwsze kołowe transportery opancerzone Patria 6×6. Fot. Patria Oy

29 października fińska spółka Patria Oy poinformowała o zrealizowaniu dostawy pierwszych kołowych transporterów opancerzonych Patria 6×6 Łotwie. Jest to pierwszy namacalny efekt wspólnej fińsko-łotewskiej pracy badawczo-rozwojowej i zamówienia na dostawy tych pojazdów sprzed roku.

Pojazdy dostarczono zgodnie z zaplanowanym w umowie harmonogramem. Według Jussiego Järvinena, prezesa Patria Land, terminowe przekazanie zamówionego sprzętu wojskowego jest w dzisiejszych czasach rzeczą rzadką, a trzymanie się harmonogramu wymagało ogromnego wysiłku zarówno Patria Oy, jak i poddostawców. Warto dodać, że na tydzień przed przekazaniem pojazdów w macierzystych zakładach fińskiej firmy w Hämeenlinnie zakończyło się dwutygodniowe szkolenie, podczas którego grupa łotewskich żołnierzy nabyła umiejętności z zakresu użytkowania i bieżącej obsługi technicznej pojazdu, aby móc kontynuować szkolenie już na Łotwie. Kursanci zostali wysoko ocenieni przez fińskich instruktorów.

Łotwa zamówiła w sierpniu br. ponad 200 wozów Patria 6×6, opracowanych w ramach wspólnej pracy badawczo-rozwojowej (dotyczącej też nowego systemu szkolenia czy wsparcia eksploatacji). Nie podano, ile pojazdów przekazano w pierwszej transzy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Pierwsze transportery Patria 6×6 dostarczone Łotwie”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc