Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwsi indyjscy lotnicy rozpoczęli szkolenie na MH-60R Seahawk

Pierwsza grupa indyjskich lotników rozpoczęła szkolenie na śmigłowcach MH-60R Seahawk. Według deklaracji, uroczyste przekazanie dwóch pierwszych wiropłatów tego typu nastąpi w lipcu. Fot. NAVAIR

18 czerwca Ministerstwo Obrony Indii poinformowało, że w bazach amerykańskiego lotnictwa morskiego Pensacola oraz North Island rozpoczęło się szkolenie pierwszej grupy personelu indyjskiego lotnictwa morskiego, którzy będą latać na wielozadaniowych śmigłowcach pokładowych Lockheed Martin MH-60R Seahawk.

Zgodnie z komunikatem, grupa liczy piętnaście osób. Została podzielona na dwa zespoły, pierwszy z nich trafił do bazy NAS Pensacola w stanie Floryda, gdzie mieści się ośrodek szkolenia lotniczego (m.in. prowadził naukę saudyjskich załóg MH-60R Seahawk), a drugi do NAS North Island w Kalifornii, która jest jedną z głównych baz śmigłowców tego typu w Stanach Zjednoczonych. Dla indyjskich załóg przeszkolenie na nowy typ wiropłatów będzie zmianą filozofii eksploatacji i taktyki – dotychczas wykorzystują bowiem rosyjskie Kamow Ka-27.

Jednocześnie władze Indii poinformowały, że uroczyste przekazanie pierwszych dwóch egzemplarzy MH-60R Seahawk w konfiguracji przejściowej będzie mieć miejsce w lipcu. Podobnie jak trzeci, będą wykorzystywane do szkolenia i treningu indyjskiego personelu wojskowego na terytorium Stanów Zjednoczonych. Dzięki porozumieniu międzyrządowemu, Departament Obrony przekazał Indiom trzy MH-60R Seahawk znajdujące się na linii montażowej - pozwoliło to na znaczne przyspieszenie procesu dostawy trzech pierwszych egzemplarzy, co ułatwi szkolenie. Łącznie Indie zamówiły, poprzez procedurę FMS, 24 MH-60R Seahawk – konfiguracja dla lotnictwa morskiego tego kraju ma obejmować integrację z kierowanymi pociskami przeciwokrętowymi Kongsberg NSM.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc