Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ Stocznia Wojenna z umową na naprawę SD-11

Stocznia PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. zrealizuje naprawę bieżącą stacji SD-11. Fot. Tomasz Grotnik

21 kwietnia Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu poinformowała o podpisaniu umowy z PGZ Stocznią Wojenną Sp. z o.o. w Gdyni na wykonanie usługi naprawy bieżącej pływającej stacji demagnetyzacyjnej SD-11.

Kontrakt został zawarty 14 kwietnia i ma wartość 3,3 mln PLN brutto. Oferta PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. pokonała w rywalizacji przetargowej dwie inne oferty - Gdańskiej Stoczni Remontowej im. J. Piłsudskiego S.A. w Gdańsku oraz Net Marine Marine Power Service Sp. z o.o. ze Szczecina. Oferta firmy z Gdyni otrzymała 100% punktów możliwych do zdobycia - najwyżej oceniono ją pod względem wartości finansowej i warunków gwarancji, co powoli staje się standardem w ofertach PGZ Stoczni Wojennej.

Postępowanie przetargowe uruchomiono w sierpniu 2020 roku. W ramach prac przewidzianych na SD-11 stoczniowcy zrealizują naprawę urządzenia sterowego, windy kotwiczno-cumowniczej i kabestanu cumowniczo-kotwicznego. Wszystkie niesprawne bądź pracujące wadliwie urządzenia mają przejść remont zgodny z zatwierdzoną technologią, a później przejść odbiór techniczny ze strony personelu zamawiającego.

51-letnia pływająca stacja demagnetyzacyjna SD-11 jest jedną z dwóch jednostek typu B208 eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną (trzecią wycofano w 2005 roku). Zgodnie z planami, mają zostać zastąpione przez jednostki programu Magneto – nowe stacje powinny trafić do służby w latach 2024-2030. Obecnie Inspektorat Uzbrojenia prowadzi procedurę dialogu technicznego, do którego zgłosiło się sześciu potencjalnych wykonawców.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “PGZ Stocznia Wojenna z umową na naprawę SD-11”

  1. Dobrze, że remontują, czas pozyskać nowe pływające stacje demagnetyzacyjne w polskim przemyśle.
    Liczne zamówienia dla MW w powiązaniu z inwestycjami w stoczniach i skuteczną promocją naszej oferty na rynkach eksportowych mogą skutecznie podnieść na nogi całą branżę zarówno na wschodnim jak i zachodnim wybrzeżu kraju.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc