Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

PGZ Stocznia Wojenna z umową na naprawę SD-11

Stocznia PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. zrealizuje naprawę bieżącą stacji SD-11. Fot. Tomasz Grotnik

21 kwietnia Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu poinformowała o podpisaniu umowy z PGZ Stocznią Wojenną Sp. z o.o. w Gdyni na wykonanie usługi naprawy bieżącej pływającej stacji demagnetyzacyjnej SD-11.

Kontrakt został zawarty 14 kwietnia i ma wartość 3,3 mln PLN brutto. Oferta PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. pokonała w rywalizacji przetargowej dwie inne oferty - Gdańskiej Stoczni Remontowej im. J. Piłsudskiego S.A. w Gdańsku oraz Net Marine Marine Power Service Sp. z o.o. ze Szczecina. Oferta firmy z Gdyni otrzymała 100% punktów możliwych do zdobycia - najwyżej oceniono ją pod względem wartości finansowej i warunków gwarancji, co powoli staje się standardem w ofertach PGZ Stoczni Wojennej.

Postępowanie przetargowe uruchomiono w sierpniu 2020 roku. W ramach prac przewidzianych na SD-11 stoczniowcy zrealizują naprawę urządzenia sterowego, windy kotwiczno-cumowniczej i kabestanu cumowniczo-kotwicznego. Wszystkie niesprawne bądź pracujące wadliwie urządzenia mają przejść remont zgodny z zatwierdzoną technologią, a później przejść odbiór techniczny ze strony personelu zamawiającego.

51-letnia pływająca stacja demagnetyzacyjna SD-11 jest jedną z dwóch jednostek typu B208 eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną (trzecią wycofano w 2005 roku). Zgodnie z planami, mają zostać zastąpione przez jednostki programu Magneto – nowe stacje powinny trafić do służby w latach 2024-2030. Obecnie Inspektorat Uzbrojenia prowadzi procedurę dialogu technicznego, do którego zgłosiło się sześciu potencjalnych wykonawców.

reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “PGZ Stocznia Wojenna z umową na naprawę SD-11”

  1. Dobrze, że remontują, czas pozyskać nowe pływające stacje demagnetyzacyjne w polskim przemyśle.
    Liczne zamówienia dla MW w powiązaniu z inwestycjami w stoczniach i skuteczną promocją naszej oferty na rynkach eksportowych mogą skutecznie podnieść na nogi całą branżę zarówno na wschodnim jak i zachodnim wybrzeżu kraju.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc