Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fundusze na utrzymanie systemów elektronicznych okrętów rozpoznawczych

Fot. Łukasz Pacholski

12 czerwca 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu dwóch umów z krajowymi przedsiębiorstwami w sprawie serwisowania i konserwacji systemów elektronicznych zamontowanych na okrętach rozpoznawczych Marynarki Wojennej.

W obu przypadkach zamawiający zastosował procedurę negocjacji z wybranymi podmiotami, co jest związane wykorzystaniem rozwiązań, których autorami są wskazane firmy, które dysponują wyłącznością w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych. Systemy są zainstalowane na okrętach rozpoznawczych ORP Hydrograf oraz ORP Nawigator, a same usługi będą prowadzone w latach 2024-27. Końcowa data jest także graniczną, bo właśnie w 2027 roku do służby mają wchodzić nowe jednostki budowane w ramach programu Delfin. Mowa o przyszłym ORP Jerzy Różycki (261) oraz przyszłym ORP Henryk Zygalski.

Pierwsza umowa serwisowa została zawarta ze spółką KenBIT Sp. z o.o. 5 czerwca i ma całkowitą wartość 12,4 mln PLN. Pracownicy wykonawcy mają odpowiadać za serwisowanie Szerokopasmowego Systemu Rozpoznania (SSR), Okrętowego Systemu Optoelektronicznego (OSO), Systemu Dowodzenia Rozpoznaniem (SDR), Systemu Odbiorczo-Antenowego (SOA) oraz Systemu Zasilania Awaryjnego (SZA). Druga umowa serwisowa została zawarta z AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k. 4 czerwca i ma całkowitą wartość 6,2 mln PLN. W jej ramach specjaliści wykonawcy mają realizować prace przy zamontowanym na obu okrętach systemie ESM.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc