Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. naprawi przekładnię ORP Ślązak

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. zrealizuje naprawę przekładni redukcyjnej korwety ORP Ślązak. Fot. Michał Pietrzak.

28 lutego Komenda Portu Wojennego Gdynia poinformowała o podpisaniu umowy z PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi naprawy przekładni redukcyjnej zamontowanej na korwecie patrolowej ORP Ślązak.


Powyższa umowa ma wartość 1,9 mln PLN brutto. Oferta gdyńskiej stoczni była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego – co ważne, jej wartość mieściła się zakładanym (na kwotę 2,3 mln PLN brutto) budżecie. Mogło mieć to związek, z wcześniejszą diagnostyką przekładni redukcyjnej MAAG 3CODAG-285/CC, którą specjaliści PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. przeprowadzili w ostatnich miesiącach. Po jej zakończeniu okręt wyszedł w morze, realizując zadania.

W ramach upublicznionej dokumentacji, usługodawca ma zrealizować naprawę przekładni redukcyjnej obejmującą czyszczenie chemiczne wymiennika ciepła wraz z wymianą anod protektorowych, wykonać wymianę uszczelnień wałów wejściowych i wyjściowych przekładni burtowych, usunąć nieszczelności pomiędzy mechanizmem zmiany skoku śruby nastawnej lewej i prawej burty a zbiornikami przekładni burtowych, wykonać wymianę agregatu pompowego niskiego ciśnienia systemu olejowego przekładni burtowej.

Korweta patrolowa ORP Ślązak to jeden z najnowszych nabytków Marynarki Wojennej. Została wprowadzona do służby 28 listopada 2019 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 comments on “PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. naprawi przekładnię ORP Ślązak”

  1. Odważna ta Wojenna, ale chyba przecenia swoje możliwości. Niemcy, którzy zmajstrowali to g..., męczyli się z tym problemem ładnych parę lat i zdaje się, że nie do końca go rozwiązali.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc