Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ORP Lech do modyfikacji

Fot. Łukasz Pacholski

30 kwietnia Komenda Portu Wojennego Gdynia poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie modyfikacji okrętu ratowniczego ORP Lech (282).

Jak wskazuje upubliczniona część przedmiotu zamówienia, prace na okręcie mają obejmować wymianę przetłaczarek nurkowych, doposażenie komory dekompresyjnej oraz dzwonu nurkowego. Szczegółowy opis zostanie przekazany wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert. Jedynym kryterium podlegającym ocenie jest cena oferty. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie wniosków o dopuszczenie do 28 maja.

Ostatni remont dokowy był prowadzony w Gdańsku na mocy umowy z 27 października 2021 roku. Wówczas wykonawcą była firma NET MARINE Marine Power Service Sp. z o. o..

ORP Lech (282) to jeden z dwóch okrętów ratowniczych projektu 570M eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną RP. Znajduje się w służbie od 1974 roku. Jego bliźniak, ORP Piast, od 2015 roku jest w „niekończącym się” remoncie - według zapisów kontraktu, powinien był wrócić do linii po 470 dniach od podpisania umowy. Według planów następcą dla obu „ratowników” powinien być nowy okręt ratowniczy projektu 570-II, który kryje się pod kryptonimem Ratownik. Jak doskonale wiadomo, powyższy program znalazł się w zamrożeniu po unieważnieniu drugiego podejścia w lutym 2022 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc