Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowy symulator dla WSOSP w Dęblinie

23 czerwca Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę dla uczelni symulatora lotu, który dostarczy Glomex MS Polska Sp. z o.o.

Kontrakt, o wartości 1,7 mln złotych bez VAT, został podpisany 19 czerwca. Oferta firmy Glomex MS Polska Sp. z o.o. była jedną z dwóch rozpatrywanych przez komisję przetargową – zainteresowanie dostawą wyrażała także francuska firma ALSIM, której wartość była wyższa przy mniejszej gwarancji. Przetarg na zakup urządzenia został ogłoszony 21 kwietnia bieżącego roku.

Nowe urządzenie, które ma zostać dostarczone do 30 listopada, ma pozwalać na szkolenie uczniów w pilotażu jedno lub wielosilnikowego samolotu tłokowego bądź turbośmigłowego klasy średniej oraz wielosilnikowego odrzutowego. Z tego też powodu replika kabiny ma pozwalać na rekonfigurację w zależności od potrzeb szkoleniowych – we wnętrzu symulatora ma znajdować się miejsce dla dwóch uczniów oraz instruktora. Wizualizacja lotu ma odbywać się w wysokiej rozdzielczości i być oparta na minimum trzech projektorach graficznych – panoramiczny układ wizualizacji ma pozwolić na obserwację przestrzeni o promieniu 178 stopni w poziomie oraz 45 stopni w pionie.

(ŁP) Foto: WSOSP
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc