Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na serwis symulatorów F-16 i Su-22

Fot. ETC-PZL Aerospace Industries Sp. z o.o.

12 czerwca Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o podpisaniu umowy z ETC-PZL Aerospace Industries Sp. z o.o. w sprawie wieloletniego serwisu kolejnych symulatorów wojskowych statków powietrznych.

Powyższa umowa została podpisana 1 czerwca i ma wartość 3,2 mln PLN bez VAT. W jej ramach specjaliści powyższej firmy będą serwisować (w latach 2023-26) symulator fotela katapultowego wielozadaniowego samolotu bojowego F-16 Jastrząb oraz symulator kabiny treningowej samolotu bojowego Su-22. Prace będą prowadzone w określonych jednostkach Sił Powietrznych na terenie Polski – z całą pewnością mowa o 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (wcześniej znajdował się w Powidzu), a także jednej z dwóch baz, w których stacjonują Jastrzębie.

Jak wskazuje zamawiający, wybór usługodawcy nastąpił poprzez negocjacje z wybranym podmiotem bez wcześniej publikacji o zamówieniu. Ma to związek z faktem, że ETC-PZL Aerospace Industries Sp. z o.o. posiada prawa wyłączne do dokumentacji technicznej obu symulatorów. Spółka nie udostępniła ani nie zamierza udostępniać danych innym podmiotom, co oznacza, że na rynku nie ma innego podmiotu zdolnego do realizacji zamówienia. W obu przypadkach to kontynuacja współpracy pomiędzy użytkownikiem oraz producentem.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc