Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Elbit Systems zbuduje centrum treningowe w Izraelu

Fot. Elbit Systems

10 stycznia izraelska spółka Elbit Systems Ltd. poinformowała o podpisaniu kontraktu z Ministerstwem Obrony Izraela w sprawie budowy nowego centrum treningowego przeznaczonego do szkolenia i treningu pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16 eksploatowanych przez Siły Powietrzne Izraela.

Powyższa umowa ma wartość około 180 mln USD. Faza budowy ma zostać zrealizowana w okresie trzech lat, a kolejnych piętnaście obejmuje utrzymanie oraz wsparcie logistyczne. Dodatkowo specjaliści Elbit Systems zmodernizują już istniejące centrum – całość pozwoli na zwiększenie (o 100%) możliwości szkolenia pilotów samolotów F-16 oraz F-15 znajdujących się w zasobach Sił Powietrznych Izraela. Nowe centrum będzie składać się m.in. z dziesięciu stanowisk symulatorów FMS.

W ostatnich miesiącach to kolejny sukces w segmencie budowy i dostaw nowoczesnych symulatorów wielozadaniowych samolotów bojowych. W grudniu ubiegłego roku Elbit Systems podpisał umowę z Agencją Uzbrojenia w sprawie dostawy czterech symulatorów FMS (z opcją na piąte urządzenie), które pozwoli na utrzymanie potencjału szkolenia polskich pilotów F-16C/D Jastrząb.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc