Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Grecy podpisali kontrakt z Elbit Systems w sprawie budowy ośrodka szkolenia pilotów

Greckie lotnictwo wojskowe będzie wykorzystywać do szkolenia pilotów samoloty Leonardo M346 Master. Fot. IDF

18 kwietnia izraelska firma Elbit Systems Ltd. poinformowała o podpisaniu kontraktu z Ministerstwem Obrony Grecji w sprawie budowy nowoczesnego ośrodka szkolenia pilotów przeznaczonego dla pilotów greckich sił powietrznych.

Umowa jest wynikiem wcześniejszych decyzji politycznych dotyczących utworzenia ośrodka. Międzyrządowe porozumienie na linii Grecja – Izrael zostało zawarte 5 stycznia bieżącego roku. W przypadku firmy Elbit Systems Ltd., bezpośrednia umowa z zamawiającym ma wartość 1,4 mld EUR. Na jej mocy izraelska firma dostarczy fabrycznie nowe odrzutowe samoloty szkolenia zaawansowanego Leonardo M346 Master (być może jest to nieznany klient na już zbudowane maszyny, które są gotowe do odbioru we Włoszech od kilku miesięcy). Dodatkowo będzie realizować usługę modernizacji i wsparcia eksploatacji dla używanych przez Siły Powietrzne Grecji turbośmigłowych samolotów szkolno-treningowych Beechcraft T-6 Texan II. Usługi firmy Elbit Systems Ltd. będą trwały przez okres 20 lat.

Poza samolotami ośrodek szkolenia zostanie wyposażony w różnorodne symulatory naziemne, które będą ułatwiać proces kształcenia przyszłych pilotów. Co ważne obie strony umowy zawarły opcję, która umożliwi otwarcie ośrodka dla innych państw, które będą zainteresowane szkoleniem swoich kadr w Grecji.

W budowie greckiego ośrodka Elbit Systems Ltd. wykorzysta doświadczenia zebrane z wieloletniej współpracy z Siłami Obronnymi Izraela.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc