Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Leonardo o oblocie M-346LFFA

23 lipca koncern Leonardo publicznie ogłosił informacje o oblocie lekkiego samolotu bojowego M-346LFFA, co miało miejsce 13 lipca bieżącego roku.  

Powyższa data jest ważna dla programu rozwoju M-346 Master, gdyż był to pierwszy lot samolotu w konfiguracji ze stacją radiolokacyjną Grifo-M-346, a także układem samoobrony DASS, systemami łączności. Zgodnie z opublikowanym stanowiskiem, w ciągu najbliższych miesięcy będą kontynuowane prace pozwalające na rozpoczęcie dostaw seryjnych samolotów w 2021 roku – pierwszy (nieujawniony) klient zamówił sześć egzemplarzy, dodatkowo prace koncernu Leonardo wokół projektu budzą zainteresowane kolejnych państw. W opcji znajduje się zabudowa systemu wymiany informacji pracującego w standardzie Link 16 czy też integracja celowników nahełmowych.

Zgodnie z koncepcją M-346FA ma być wielozadaniowym samolotem szkolno-bojowym, który dzięki swojemu potencjałowi może realizować zadania bojowe w zakresie zwalczania celów powietrznych, lądowych i morskich (w zależności od potrzeb klienta), rozpoznania oraz wskazywania celów na innych statków powietrznych. W ofercie Leonardo dołączył do szkolno-treningowej wersji M-346, która została dotychczas zakupiona przez siły zbrojne Włoch, Singapuru, Izraela oraz Polski.

(Łukasz Pacholski) Foto: Leonardo
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc