Zaloguj

Trzech w walce o zamówienie na symulatory

L3 Harris

12 października Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla Sił Powietrznych nowych symulatorów przeznaczonych do wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb zgłosiło się trzech oferentów. 

Ostatecznie do procedury, ogłoszonej 12 sierpnia, zgłosiły się następujące podmioty: KenBit Koeing i Wspólnicy Sp.J. wraz z Virtual Reality Media A.S.; Elbit Systems Ltd.; L3 Technologies Inc. Link Traning & Simulation Division 

Według upublicznionych informacji system szkolenia ma składać się z czterech symulatorów z opcją na piąte urządzenie. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie gwarancja na dostarczony sprzęt. Najprawdopodobniej przetarg ma pozwolić na zastąpienie urządzeń dostarczonych w ramach pakietu wyposażenia dodatkowego programu Peace Sky, który dotyczył zakupu samolotów F-16C/D Jastrząb wraz z elementami dodatkowymi. Według informacji, które zostały upublicznione w połowie zeszłego roku, wówczas dostarczone symulatory nie zostały modyfikowane, są zużyte i pilnie potrzebowały usprawnień aby mogły efektywnie służyć do dalszego szkolenia. Nie można wykluczyć, że nowy system pozwoli na zastąpienie obecnie używanych, których remont i modernizacja okazała się nieopłacalna. 

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc