Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Następne elementy ORP Orzeł do naprawy

9 lipca Komenda Portu Wojennego w Gdyni opublikowała zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym w sprawie wyboru podmiotu, który przeprowadzi naprawy kolejnych (ważnych) elementów pokładowych okrętu podwodnego ORP Orzeł.

Przedmiotem przetargu jest wybór podmiotów, które dokonają naprawy sygnalizacyjnej stacji hydroakustycznej MGS-30 oraz stacji hydrolokacyjnej do poszukiwania min MG-519. W obu przypadkach podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie ofert do 16 lipca – jest to kolejny przetarg dotyczący naprawy elementów systemów pokładowych zamontowanych na okręcie. Przypomnijmy, 18 czerwca (po kilku próbach) udało się podpisać umowę na wykonanie usługi naprawy kompleksu hydrolokacyjnego MGK-400 Rubikon.

Okręt podwodny ORP Orzeł jest naprawiany od czerwca 2014 roku. Od tamtej pory lista niesprawności rosła w zastraszającym tempie, a dodatkowo jednostka odnosiła kolejne uszkodzenia – w czasie operacji wyprowadzania z doku pływającego w 2015 roku oraz po wybuchu pożaru w 2017 roku. Ciągłe naprawy, pomimo różnych stopni komplikacji, są prowadzone prze liczne małe i średnie firmy.

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Następne elementy ORP Orzeł do naprawy”

  1. Nie wiem czy nie lepiej byłoby kupić nowy okręt niż pchać się w remonty tak starego okrętu. Nawet gdyby wyremontowano wszystkie systemy trzeba pamiętać, że duża część wszystkich systemów najlepsze lata ma już za sobą. Ot, zużycie materiału.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc