Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Muzeum Marynarki Wojennej rozstrzygnęło przetarg na transport dawnego ORP Sokół

Fot. Muzeum Marynarki Wojennej

10 listopada Muzeum Marynarki Wojennej poinformowało o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie transportu dawnego ORP Sokół na ekspozycję plenerową powyższej placówki.

Powyższe postępowanie zostało ogłoszone na początku września i było podzielone na dwa elementy - transport morski na trasie PGZ Stocznia Wojenna – Nabrzeże Pomorskie w Gdyni (obok miejsca postoju niszczyciela-muzeum ORP Błyskawica), a później transport na trasie Nabrzeże Pomorskie – Bulwar Nadmorski w Gdyni wraz z posadowieniem okrętu na przygotowanym miejscu na ekspozycji plenerowej Muzeum Marynarki Wojennej. Łącznie na realizację zadań zarezerwowano 2,4 mln PLN brutto.

Ostatecznie oferty złożyło trzech wykonawców, z czego tylko jeden w zadaniu obejmującym transport morski. Rozstrzygnięcie miało miejsce 18 października. Spółka Trend Projekt Sp. z o.o. Sp.k. z Wiślincy została wskazana jako realizator transportu morskiego (cena oferty 953 tys. PLN brutto). Z kolei druga faza projektu (transport lądowy wraz z posadowieniem na przygotowanym miejscu) będzie zadaniem dla Poleko Budownictwo Sp. z o.o. z Sopotu (2 mln PLN brutto). Jak widać, oferty przekraczały zakładany budżet, jednak zamawiającemu udało się znaleźć dodatkowe środki finansowe.

Operacja nie będzie łatwa. Podobną już jednak w Gdyni przeprowadzono. W grudniu 2011 roku w podobny sposób, do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, trafił inny okręt tego samego typu – eks-Kobben. Wówczas sprawa była prostsza - trasa krótsza i niemal prostoliniowa.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc