Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

„Łucznik” ma nowego prezesa. Piotr Szczepański pokieruje fabryką

Fot.: Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o./Facebook

Rada nadzorcza Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. rozstrzygnęła konkursy na stanowisko prezesa zarządu i członka zarządu spółki. Nowym szefem został Piotr Szczepański, który obowiązki obejmie 5 maja br.

Zmiany w zarządzie radomskiego „Łucznika” ruszyły przed miesiącem. W marcu br. ze stanowiska prezesa zarządu bez podania przyczyn odwołany został Adam Suliga, który Fabryką Broni kierował od sierpnia 2016 r. Również w marcu do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowany został członek zarządu fabryki Maciej Borecki, a rada nadzorcza ogłosiła dwa postępowania konkursowe: prezesa zarządu oraz na dodatkowego członka zarządu.

Oba konkursy rada rozstrzygnęła 30 kwietnia br. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom poinformowała, że na stanowisko prezesa powołany został Piotr Szczepański, a na stanowisko dodatkowego członka zarządu – Seweryn Figurski. Maciej Borecki pozostaje w firmie na stanowisku członka zarządu, a do 5 maja br. będzie jeszcze pełnił obowiązki prezesa.

 

Informacje o członkach zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.:

Piotr Szczepański, prezes zarządu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowe Studium Rzeczoznawstwa Majątkowego Pośrednictwa Obrotu Nieruchomościami i Zarządzania Nieruchomościami na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2018 roku pełnił w AMW Rewita funkcje wiceprezesa a następnie prezesa zarządu. W latach 2016-2018 zatrudniony był na stanowisku dyrektora a następnie zastępcy dyrektora departamentu prawnego MON. W latach 2010-2016 piastował stanowisko zastępcy dyrektora pionu inwestycyjno-gospodarczego oraz dyrektora pionu prawno-administracyjnego RTBS Administrator.

Seweryn Figurski, członek zarządu. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego. Ukończył liczne szkolenia w obszarze handlu, marketingu i zarządzania. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży zbrojeniowej m.in. w międzynarodowym handlu uzbrojeniem oraz kompetencje w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej skoncentrowanej nawytwarzaniu i obrocie materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami przeznaczonymi do celów wojskowych lub policyjnych. . Od 2013 roku zatrudniony w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o., gdzie od 2014 roku kierował działaniami w obszarze handlu i marketingu, a od 2020 roku pełni funkcję dyrektora handlowego. W latach 2012-2013 piastował stanowisko szefa biura sprzedaży i zaopatrzenia w Bumar Amunicja S.A. Wcześniej w latach 2003-2012 zarządzał działaniami z zakresu handlu i marketingu w Zakładach Produkcji Specjalnej sp. z o.o.

Maciej Borecki, członek zarządu. Absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. Ukończył wiele zagranicznych szkoleń i seminariów w dziedzinie marketingu, finansów, zarządzania, komunikacji i innowacyjności w tym m.in. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i IESE Business School w Barcelonie. Od roku 2016 pełni funkcję członka zarządu Fabryki Broni. W latach 2012-2016 kierował działaniami Zespołu Badań Marketingowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. Doświadczenie menedżerskie zdobywał pracując w Grupie Fiat oraz Johnson & Johnson, a także zarządzając międzynarodowymi projektami biznesowymi oraz współtworząc strategie biznesowe dla firm oraz linii produktowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc