Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bumar-Łabędy: Elżbieta Wawrzynkiewicz zrezygnowała z funkcji prezesa zarządu

Fot.: WZM S.A.

23 kwietnia br. Elżbieta Wawrzynkiewicz zrezygnowała z funkcji prezesa zarządu – dyrektora generalnego Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. Rada nadzorcza spółki w najbliższą środę ma oddelegować inną osobę do pełnienia obowiązków prezesa firmy. Sama Wawrzynkiewicz pozostaje prezesem zarządu Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu.

Po rezygnacji Wawrzynkiewicz w zarządzie Bumaru-Łabędy pozostali Monika Kruczek (członek zarządu – dyrektor produkcji i relacji społecznych), Marek Kwiatek (członek zarządu – dyrektor finansowy) i Roman Czempik (członek zarządu – dyrektor techniczny). Prawdopodobnie to jedna z tych osób zostanie oddelegowana przez radę nadzorczą spółki do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu – dyrektora generalnego. Jak ustaliliśmy, również tego dnia rada rozpisać ma konkurs na to stanowisko. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nowy prezes ma objąć stanowisko po weekendzie majowym.

Stanowisko prezesa zarządu w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy S.A. Wawrzynkiewicz zajmowała od kwietnia 2020 r. Wcześniej, od sierpnia 2019 r. do kwietnia 2020 r., była też prezesem zarządu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń-Mechanicznych „OBRUM” Sp. z o.o.

Wymienione stanowiska Wawrzynkiewicz łączyła z funkcją prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu, którą nieprzerwanie pełni od 2014 r. Z samymi zakładami jest ona jednak związana od ponad ćwierćwiecza – pracę w tej spółka zaczęła w 1994 r.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 comments on “Bumar-Łabędy: Elżbieta Wawrzynkiewicz zrezygnowała z funkcji prezesa zarządu”

 1. Szkoda, gdyż w Bumarze taka zaradna pani prezes bardzo by się przydała aby wzmocnić te firmę w perspektywie wieloletniej

 2. Niestety Pani Elżbiety nie będzie mi żal.. YouTube kanał ad arma.. odcinek związki 1 .. to jak wysłuchacie to Wam włosy zdebieją na głowie.. Pani przyszła zniszczyć Bumar.. raczej związki zawodowe, ale zrobiła dużo złych rzeczy tej spółce.. no i będzie miała wiele nieprzyjemności, bo tajemnica informacji niejawnej.. nie jest Jej znana..

 3. Pani Prezes działała na szkodę Bumaru "wypożyczając" wszelką dokumentacje techniczną, w tym dokumenty niejawne spółce WZM SA w Poznaniu, oraz przy postępowaniach przetargowych gdzie Bumar i WZM konkurowały - stanowisko związkowców.
  Bumar jako jedyny ma jeszcze zdolności do samodzielnej produkcji własnych pojazdów. HSW produkuje jedynie pojazdy licencyjne a WZM jedynie ma zdolności remontowe. Jeżeli ma jeszcze BUMAR ma istnieć to dobra decyzja.

 4. Proszę - zanim ktoś coś napisze - niech ma wiedzę jak zarzadza się skomplikowanym sprzętem "tam na zachodzie" (w UW nie jesteśmy od ponad 20 już lat) niech wreszcie i u nas będzie przejrzyście - fakt to wymaga wysiłku...... ale ...nie ma innej drogi. Ponad 20 lat już się uczymy....

 5. @Kamil nie bądź śmieszny! Jak masz jakieś dowody na popełnienie przestępstwa to szybko biegnij z tym do prokuratury. Jeżeli nie masz to nie pisz bzdur!

  "oraz przy postępowaniach przetargowych gdzie Bumar i WZM konkurowały" - a w jakich to postępowaniach za kadencji prezes Wawrzynkiewicz Bumar i WZM konkurowały? Bo tak się składa, że zarówno kontrakt na modyfikację T-72 jak i na modernizację Leo 2 zostały podpisane zanim pojawiła się w Bumarze... Abstrahuję już od tego, że oba przedsiębiorstwa należą do tej samej grupy kapitałowej więc to ich wspólne szefostwo decyduje w jakich postępowaniach startują... I czemu jak czemu to akurat "stanowisku związkowców" z Bumaru to bym akurat nie wierzył! To banda, która rozwala tą firmę od wielu lat.

  "Bumar jako jedyny ma jeszcze zdolności do samodzielnej produkcji własnych pojazdów." Czyżby? A to mianowicie jakich, bom okrutnie ciekawy?
  "HSW produkuje jedynie pojazdy licencyjne" - to też niezwykle ciekawe, bo chyba zapomniałeś o LPG, nowym podwoziu do Raka (i nie tylko) czy Borsuku...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc