Zaloguj

Lubawa S.A. z umową na dostawy kamizelek kuloodpornych dla policyjnych kontrterrorystów

Lubawa S.A. dostarczy kolejną partię kamizelek dla policyjnych kontrterrorystów. Fot. CBŚP

4 grudnia Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Lubawa S.A. w sprawie zakupu i dostaw partii kamizelek kuloodpornych wraz z akcesoriami, które trafią do pododdziałów kontrterrorystycznych formacji.

W ramach przyspieszonej procedury rozpoczętej 31 sierpnia bieżącego roku Komenda Główna Policji poszukiwała dostawcy zintegrowanych kamizelek kuloodpornych oraz kompletów płyt balistycznych. Obok ceny oferty były oceniane pod kątem masy kompletu płyt balistycznych (10% punktów), a także gwarancji na odporność balistyczną (30% punktów). Zamawiający nie upublicznił liczby kamizelek i płyt przeznaczonych do zakupu – ze względu na potrzeby sprzętowe, dostawy miały zostać zrealizowane do końca listopada bieżącego roku.

Ostatecznie do postępowania przetargowego przystąpiło dwóch wykonawców spośród których zwycięstwo przyznano firmie Lubawa S.A., która w pokonanym polu zostawiła firmę jmd Daniel Technologie. Umowa została podpisana 2 listopada i ma wartość 2,1 mln złotych z VAT.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, każda kamizelka zintegrowana miała obejmować w zestawie z dopinanymi kołnierzami balistycznymi chroniącymi kark i gardło, dopinanymi naramienniki chroniącymi ramiona i barki (dwie sztuki), dopinana osłona podbrzusza i krocza, dopinana osłona balistyczna tułowia, dopinana osłona balistyczna lędźwi i miednicy, 4 pokrowce na płyty boczne, pas operacyjny, pięć ładownic na magazynki do karabinków rodziny HK416, panel szturmowy, panel typu kangur, dwie wkładki do panelu kangur każda na trzy magazynki do HK416, wkładka do panelu typu kangur na sześć magazynków do MP-5, dwie wkładki do panelu typu kangur na dwa magazynki do pistoletów Glock 17, sześć ładownic do magazynków do pistoletów Glock 17, sześć ładownic na granat typu Flash Bang, worek zrzutowy, kieszeń na radio, apteczka, dwie uniwersalne ładownice do amunicji do strzelb gładkolufowych, pokrowiec na opaskę uciskową, torba transportowa.

 

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc