Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne pociski Taurus KEPD 350 dla Republiki Korei

13 marca media południowokoreańskie poinformowały, że agencja zamówień wojskowych DAPA podpisała z MBDA kontrakt w sprawie zakupu drugiej partii pocisków manewrujących Taurus KEPD 350, które są przenoszone przez wielozadaniowe samoloty bojowe Boeing F-15K Strike Eagle.

Powyższe zamówienie została zawarte w drugiej połowie lutego i opiewa na 90 pocisków. W 2013 roku Seul zamówił 170 pocisków, które po integracji, są wykorzystywane przez flotę F-15K Strike Eagle do niszczenia celów umocnionych. Kupno kolejnych to wynik rosnącego napięcia na półwyspie – wybór europejskiego pocisku tej klasy był wynikiem embarga na dostawy AGM-158 JASSM. Gotowość operacyjną systemu ogłoszono pod koniec grudnia 2016 roku.

Republika Korei jest jednym z trzech użytkowników systemu Taurus KEDP 350 – obok nich zamówienia złożyły Hiszpania (zintegrowane z F/A-18A/B Hornet) oraz Republika Federalna Niemiec (zintegrowane z Panavia Tornado). Według danych katalogowych, broń może niszczyć umocnione cele powierzchniowe odległe o około 500 km od miejsca zrzutu.

(ŁP) Foto: MBDA
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kolejne pociski Taurus KEPD 350 dla Republiki Korei”

  1. DLACZEGO POLSKA KUPUJE TYLKO AMERYKAŃSKIE SAMOLOTY,A NIE EUROPEJSKIE EUROFIGHTER TYPHOON DO KTÓRYCH MOŻNA KUPIĆ POCISKI NIEMIECKO - SZWEDZKIE TAURUS.POTRZEBUJEMY FLOTĘ POWIETRZNĄ ALE NIE 32 SAMOLOTY TYLKO PRZYNAJMNIEJ 200 SZTUK BY JAKOŚ WYGLĄDAĆ W POWIETRZU.PONADTO MARYNARKA WOJENNA WYGLĄDA KIEPSKO DLACZEGO NIE KUPIMY OKRĘTÓW PODWODNYCH OD FRANCUZÓW WRAZ Z RAKIETAMI MANEWRUJĄCYMI,JAK NIE TO TYLKO POZOSTAJE KUPIĆ JE OD NIEMCÓW I SZWEDÓW TYLKO AMERYKANÓW BĘDZIE TRZEBA PROSIĆ O ZGODĘ NA ZAKUP POCISKÓW TOMAHAWK ,PONADTO POTRZEBUJEMY FREGATY RAKIETOWE KTÓRE MOŻEMY KUPIĆ W DANI BO SĄ TAŃSZE RESZTĘ WYBUDOWAĆ W POLSCE. DUŃCZYCY KUPUJĄ KADŁUBY NA LITWIE ŁOTWIE I ESTONII SĄ TAŃSZE I TU ZNOWU TRZEBA AMERYKANÓW PROSIĆ O ZGODĘ NA ZAKUP POCISKÓW TOMAHAWK I CIĘŻKICH TORPED.POLSKA POTRZEBUJE JESZCZE INNYCH JEDNOSTEK NP.KRĄŻOWNIKI RAKIETOWE ,TORPEDOWCE, ŚCIGACZE I INNE JEDNOSTKI.POLSKA POWINNA KUPIĆ DUŻĘ DRONY BOJOWE O DALEKIM ZASIĘGU,TYSIĄCE ŚREDNICH I MAŁYCH DRONÓW BOJOWYCH Z SYSTEMEM SYNCHRONIZACJI,POLSKA MA DUŻY POTENCJAŁ W BUDOWANIU DRONÓW.NIECH POLSKA WYJDZIE Z PEWNYCH PAKTÓW I ZACZNIE BUDOWAĆ POCISKI BALISTYCZNE Z GŁOWICAMI JĄDROWYMI,ORAZ BUDOWAĆ BOMBY TERMOJĄDROWE URANU W POLSCE MAMY DUŻO I INNYCH BOGACTW RÓWNIEŻ.NIE BĘDZIEMY CAŁY CZAS BAĆ SIĘ RUSKA CZY KOGOŚ INNEGO. NIECH POLSKI RZĄD ZACZNIE MYŚLEĆ O BUDOWIE ELEKTROWNI JĄDROWEJ.ZWIEŃCZENIEM SUKCESU BY BYŁO ŻEBY POLSKA MIAŁA WŁASNY LOTNISKOWIEC.TERAZ WIDAĆ W JAKIM STANIE BYŁA POLSKA ARMIA ILE TRZEBA WPOMPOWAĆ PIENIĘDZY ŻEBY COŚ ZNACZYĆ NA ŚWIECIE.POLSKA NIE MOŻE BYĆ POST AMERYKAŃSKA POLSKA MUSI BYĆ ZA UNIĄ EUROPEJSKĄ I NATO.IZRAELCZYCY CHCĄ NAM DAĆ TRANSFER TECHNOLOGI SYSTEMU NA BAZIE LYNX TO JEST ODPOWIEDNIK SYSTEMU HOMAR MOŻEMY TO WSZYSTKO MIEĆ TANIEJ I PRODUKOWAĆ W POLSCE MOŻE IZRAELCZYCY DALI BY TRANSFER TECHNOLOGI RAKIET BALISTYCZNYCH SYSTEMU JERYCHO 1,2,3 ORAZ LORA.NIECH POLSKA BIERZE SIĘ DO ROBOTY

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc