Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna umowa związana z przedłużeniem eksploatacji Marderów

Rheinmetall

20 października Bundeswehra przyznała firmie Rheinmetall Landysteme (część Rheinmetall Group) umowę na dostawę i montaż 170 nocnych przyrządów obserwacyjnych kierowcy Spectus II (produkcji firmy Hensoldt), które zostaną zamontowane na bojowych wozach piechoty Marder.

Wartość zamówienia wynosi ok. 24 mln EUR, a prace mają rozpocząć się pod koniec 2021 r. i potrwać do końca 2022 r. Kontrakt obejmuje także wsparcie logistyczne, usługi szkoleniowe itp.

Spectus II jest następcą przyrządu Spectus I, zintegrowanego dawniej z bwp Marder 1A5A1 w ramach kontraktu zawartego z powodu pilnej potrzeby operacyjnej, związanej z obecnością Bundeswehry w Afganistanie podczas misji ISAF. Spectus II łączy obraz z kamery LLTV z obrazem z kamery termowizyjnej, poprawiając zdolność kierowcy do prowadzenia pojazdu nawet przy słabej widoczności. Ponadto Spectus II pozwala na zintegrowanie z nim kamery cofania, co również zostanie uczynione.

Jest to już kolejna umowa związana z programem przedłużenia okresu eksploatacji bwp Marder. Zasadnicze prace realizowane są na podstawie umowy z grudnia 2019 r., zawartej między koncernem Rheinmetall a Bundeswehrą. Producent elementów pakietu modernizacyjnego liczy, że zamówienia ze strony Bundeswehry spowodują wzrost zainteresowania nimi ze strony zagranicznych użytkowników pojazdów rodziny Marder.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc