Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kolejna umowa związana z przedłużeniem eksploatacji Marderów

Rheinmetall

20 października Bundeswehra przyznała firmie Rheinmetall Landysteme (część Rheinmetall Group) umowę na dostawę i montaż 170 nocnych przyrządów obserwacyjnych kierowcy Spectus II (produkcji firmy Hensoldt), które zostaną zamontowane na bojowych wozach piechoty Marder.

Wartość zamówienia wynosi ok. 24 mln EUR, a prace mają rozpocząć się pod koniec 2021 r. i potrwać do końca 2022 r. Kontrakt obejmuje także wsparcie logistyczne, usługi szkoleniowe itp.

Spectus II jest następcą przyrządu Spectus I, zintegrowanego dawniej z bwp Marder 1A5A1 w ramach kontraktu zawartego z powodu pilnej potrzeby operacyjnej, związanej z obecnością Bundeswehry w Afganistanie podczas misji ISAF. Spectus II łączy obraz z kamery LLTV z obrazem z kamery termowizyjnej, poprawiając zdolność kierowcy do prowadzenia pojazdu nawet przy słabej widoczności. Ponadto Spectus II pozwala na zintegrowanie z nim kamery cofania, co również zostanie uczynione.

Jest to już kolejna umowa związana z programem przedłużenia okresu eksploatacji bwp Marder. Zasadnicze prace realizowane są na podstawie umowy z grudnia 2019 r., zawartej między koncernem Rheinmetall a Bundeswehrą. Producent elementów pakietu modernizacyjnego liczy, że zamówienia ze strony Bundeswehry spowodują wzrost zainteresowania nimi ze strony zagranicznych użytkowników pojazdów rodziny Marder.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc