Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna inwestycja HSW S.A.

12 października Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii poinformowało o podpisaniu umowy z Hutą Stalowa Wola S.A. w sprawie rozpoczęcia kolejnego projektu inwestycyjnego, którego celem jest zwiększenie potencjału powyższego podmiotu.

Za sumę 7,7 mln złotych, pochodzących z budżetu państwa, HSW S.A. ma uruchomić nowoczesną spawalnię. Jej głównym zadaniem będzie budowa korpusów wież oraz podwozi pojazdów pancernych. Stanowi aneks wcześniejszego projektu rozwoju firmy, a jednocześnie jest odpowiedzią na rosnące zamówienia lokowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Obecnie prace mają skupić się na realizacji programów Krab oraz Rak, a w przyszłości dołączy do nich m.in. bojowy wóz piechoty Borsuk.

Huta Stalowa Wola S.A. jest jednym z podmiotów należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Specjalizuje się w produkcji systemów artyleryjskich oraz rakietowych, obok systemów Rak i Krab rozwijany jest także Kryl. Dodatkowo firma może być partnerem dla zagranicznych podmiotów w programie budowy i dostaw do Wojska Polskie artyleryjskich wyrzutni rakietowych systemu Homar

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Narodowej
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kolejna inwestycja HSW S.A.”

  1. O tej spawalni było mówione wioską 2018 i sądziłem że już jest zaawansowany w 50 % system zabudowy hali spawalni odpowiednim sprzętem.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc