Zaloguj

Kazachstan poznaje A400M Atlas

25 września Royal Air Force poinformowała, że w ramach działań marketingowo-promocyjnych, jeden z należących do Brytyjczyków średnich samolotów transportowych Airbus A400M Atlas został przebazowany do Kazachstanu w celu prezentacji przedstawicielom rządu oraz sił zbrojnych.

Do misji skierowano egzemplarz ZM417, który został dostarczony do RAF w październiku 2017 roku. W ramach prezentacji przeprowadzono m.in. pokaz za i wyładunku samochodów opancerzonych Arlan, które są produkowane przez lokalną firmę KPE. Jak wskazuje strona brytyjska, władze Kazachstanu są zainteresowane zakupem nieokreślonej liczby samolotów Airbus A400M Atlas na potrzeby własnych sił zbrojnych.

Lotnictwo wojskowe Kazachstanu przechodzi obecnie proces głębokiej modernizacji i wymiany sprzętowej. W ciągu ostatnich lat zakupiono osiem lekkich samolotów Airbus C295, które pozwoliły na wycofanie starych An-26. Obecnie władze poszukują następcy dla średnich An-12 i (częściowo) An-72 - głównym faworytem jest właśnie Airbus A400M Atlas.

Dla programu A400M Atlas zainteresowanie ze strony Kazachstanu to jeden (z nielicznych) potwierdzonych szans marketingowych. Od wielu lat producent próbuje sprzedać konstrukcję na rynkach eksportowych, z różnych względów dotychczasowe próby zakończyły się niepowodzeniem, co już powoduje widmo ograniczenia tempa produkcji w celu utrzymania linii montażowej w ruchu przez jak najdłuższy czas.

(Łukasz Pacholski) Foto: RAF
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc