Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Javier Medina nowym Prezesem Zarządu Airbus Poland

Fot. Airbus Poland

Z dniem 1 grudnia 2023 roku Javier Medina został Prezesem Zarządu Airbus Poland S.A., spółki zależnej Airbus Defence and Space.

Będzie kierował zespołem specjalistów Airbus liczącym ponad 600 pracowników, zatrudnionych w jednej z największych polskich firm lotniczych z siedzibą w Warszawie. Airbus Poland produkuje nie tylko struktury lotnicze i wiązki elektryczne do samolotów wojskowych i cywilnych. Świadczy też polskim i zagranicznym siłom powietrznym usługi w zakresie utrzymania samolotów transportowych C295.

„Airbus działa w Polsce od ponad 20 lat. Jako zaufany partner sił powietrznych jesteśmy dumni, że możemy w istotny sposób wspierać lotnictwo szkolne i transportowe polskich sił zbrojnych poprzez modernizację i utrzymanie floty Orlików oraz C295” – powiedział Javier Medina. „Planujemy dalszy rozwój naszych kompetencji w Warszawie, realizując nowe usługi i projekty dla klientów polskich i zagranicznych”.

Javier Medina ma za sobą wiele lat doświadczenia biznesowego w międzynarodowych firmach. Ostatnie 15 lat pracował w Airbus, uczestnicząc w programach obronnych i kosmicznych jako dyrektor finansowy. Początkowo pełnił funkcję dyrektora finansowego Airbus DS Indonesia, a przez ostatnie 4 lata piastował stanowisko dyrektora finansowego i członka zarządu w Airbus Poland. Jest Hiszpanem, posiada dyplomy wydziałów prawa oraz administracji oraz zarządzania z Universidad Autónoma de Madrid.

W Airbus Poland zastępuje Johannesa von Thaddena, który odejdzie na emeryturę i będzie kontynuował pracę jako członek Rady Nadzorczej Airbus Defence and Space GmbH oraz prowadził własne przedsięwzięcia biznesowe w branży lotniczej.

Źródło: informacja prasowa Airbus Poland

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc