Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

IDEX 2021 - GRUPA WB zmodernizuje artylerię rakietową

W czasie targów IDEX 2021 Grupa WB podpisała umowę na modernizację artylerii rakietowej jednego z państw regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Fot. Grupa WB

Przy okazji rozpoczynających się w Abu Zabi targów obronnych IDEX 2021, GRUPA WB informuje o podpisaniu umowy na modernizację artylerii rakietowej z jednym z państw regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA, Middle East and North Africa).

Wybór polskiej propozycji nie był przypadkowy. Opierał się na zaufaniu zagranicznego odbiorcy wojskowego do sprawdzonych rozwiązań, wykorzystywanych – także bojowo – przez Siły Zbrojne RP. Nie bez znaczenia była też korzystna cena zaoferowana za modernizację systemów.

W ramach umowy unowocześnione zostaną zestawy wchodzące w skład pododdziałów artylerii rakietowej. Systemy mają zostać wyposażone w nowe rozwiązania zwiększające skuteczność i celność ognia. Zgodnie z zapisami całość prac odbędzie się poza Polską, na terenie państwa-użytkownika.

Podpisany kontrakt to owoc wieloletnich doświadczeń spółek GRUPY WB. Przedstawiciele państw zainteresowanych modernizacją artylerii brali pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia GRUPY WB. Spółki wchodzące w skład mogą pochwalić się opracowaniem, modernizacją i stałym ulepszaniem systemów dla artylerii rakietowej i lufowej, jak też stworzeniem .

Od blisko dwóch dekad polscy żołnierze mogą korzystać z zautomatyzowanego systemu dowodzenia i kierowania ogniem TOPAZ, pełniącego rolę prawdziwego BMS dla artylerii. To system organizujący dowodzenie i działanie pododdziału artylerii lufowej i rakietowej, obejmujący wszystkie obszary od logistyki i rozpoznania po realizację zadań ogniowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “IDEX 2021 - GRUPA WB zmodernizuje artylerię rakietową”

  1. Sukces polskiej firmy bardzo cieszy i życzę dalszych sukcesów. Oby także w Polsce dokupiono więcej systemów rozpoznania dla artylerii, wprowadzono Langustę 2, BMS-y w transporterach itd.

  2. TOPAZ to klejnot ale z eksportem jak ze wszystkim potrzeba przełomu żeby lawina ruszyła, mało kto na świecie ma pojęcie że w Polsce jest rozwiązanie którego próżno szukać w armiach mocarstw.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc