Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Huta Stalowa Wola S.A. naprawi silniki S-12U

HSW S.A. wyremontuje lub zregeneruje siedem silników S-12U, które stanowią jednostki napędowe czołgów PT-91. Fot. US Army

10 czerwca 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umowy z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Hutą Stalowa Wola S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy bądź regeneracji partii wysokoprężnych silników PZL-Wola S-12U stanowiących jednostki napędowe dla czołgów PT-91 Twardy.


Umowa, o wartości 2 mln PLN bez VAT, została podpisana 6 czerwca. W jej ramach pracownicy HSW S.A. zrealizują usługę naprawy bądź regeneracji siedmiu silników S-12U. Postępowanie w sprawie powyższego zlecenia ogłoszono w marcu bieżącego roku, ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę była realizowana poprzez procedurę ograniczoną przyspieszoną. Oferta HSW S.A. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego.

Co należy odnotować, w ramach drugiego zadania, obejmującego przetarg, 3. Regionalna Baza Logistyczna poszukiwała podmiotu, który zrealizuje naprawę bądź regenerację dwunastu silników UTD-20 stanowiących jednostki napędowe bojowych wozów piechoty BWP-1. To zadanie zostało unieważnione ze względu na odrzucenie obu przesłanych wniosków. W kolejnych tygodniach było ono powtórzone i obecnie oczekiwane jest podpisanie umowy z firmą RSY Sp. z o.o. z Iławy, o czym poinformujemy po zawarciu kontraktu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 comments on “Huta Stalowa Wola S.A. naprawi silniki S-12U”

  1. Witajcie , jestem mechanikiem , remontuje silniki , generalny remont , regeneruje wtryski , turbiny , toczę sam brakujące elementy gdy nie ma już dostępnych części , największy silnik był 700 konny z kutra rybackiego ,
    Nikt nie zapłacił by mi 2 baniek za remont generalny czy regenerację 7 silników 🤔 jak to zrobić ? Silnik to silnik , każdy jest taki sam.

  2. Trzeba pilnie działać aby to w Polsce budować własne bądź na licencji silniki do czołgów, armatohaucic, BWP, KTO i samochodów ciężarowych dla armii, samodzielność w ich produkcji jest bezcenna w razie konfliktu

  3. Byłem w Badenii-Wirtembergii. Tam działa firma Liebherr produkująca dźwigi, napędza całą gospodarkę . Tego i nam Polakom życzę .

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc