Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Huta Stalowa Wola S.A. dostarczy kolejne UMI 9.50

Huta Stalowa Wola S.A. dostarczy do Wojska Polskiego kolejną partię uniwersalnych maszyn inżynieryjnych UMI 9.50. Fot. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich

11 czerwca 1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza poinformowała o podpisaniu umowy z Hutą Stalowa Wola S.A. w sprawie zakupu na potrzeby jednostek logistycznych Wojska Polskiego kolejnej partii uniwersalnych maszyn inżynieryjnych UMI 9.50.

Powyższa umowa została podpisana 1 czerwca i ma całkowitą wartość 23,2 mln PLN brutto. Na jej mocy producent dostarczy czternaście UMI 9.50 (pięć z osprzętem dodatkowym i dziewięć bez niego). Dodatkowo umowa obejmuje także opcję, która może rozszerzyć zamówienie o pięć kolejnych UMI 9.50 (z osprzętem dodatkowym) oraz dziewięć pakietów osprzętu dodatkowego. Zgodnie z zapisami umowy, opcja może zostać wykorzystana w ciągu 30 dni od daty podpisania kontraktu.

Informacje o planowanym zakupie nowej partii UMI 9.50 zostały upublicznione przez zamawiającego 30 kwietnia tego roku, kiedy poinformowano o zakończeniu negocjacji z Hutą Stalowa Wola S.A. W procedurze zakupu zastosowano negocjacje z wybranym oferentem, co jest związane z faktem, że HSW S.A. jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej do produkcji sprzętu, który jest standardowym dla Wojska Polskiego. Od 2004 roku jednostki logistyczne odebrały 56 sztuk UMI 9.50, które są eksploatowane w kraju oraz poza jego granicami (w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych).

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “Huta Stalowa Wola S.A. dostarczy kolejne UMI 9.50”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc