Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Hanwha zakończyła rozwój bezzałogowego dozorowego pojazdu lądowego

Pojazd bezzałogowy USV 6×6 opracowany przez Hanwha Defense we współpracy z agencjami rządowymi osiągnął 6. poziom gotowości technologicznej. Fot. Hanwha Defense

22 kwietnia Agencja Zamówień Obronnych Republiki Korei (DAPA) ogłosiła, że realizowane we współpracy pomiędzy Agencją Rozwoju Obronności (ADD) i koncernem Hanwha Defense prace związane z rozwojem bezzałogowego dozorowego pojazdu lądowego USV 6×6 (Unmanned Surveillance Vehicle) zostały zakończone pomyślnie.

Rozpoczęto je w 2018 r., a ich głównym celem był rozwój, testy i ocena technologii oraz rozwiązań technicznych, które można wykorzystać podczas opracowywania, produkcji i eksploatacji pojazdów bezzałogowych średniej wielkości. Pojazd posłużył też do testów zastosowania operacyjnego wozów tej klasy. Próby w terenie, realizowane od grudnia 2020 r. do lutego br., potwierdziły zasadność rozwoju pojazdów tej klasy w Republice Korei dla własnych sił zbrojnych i na eksport. Obecnie pojazd jest na szóstym poziomie gotowości technologicznej (TRL 6). Jest piętnastym bezzałogowym pojazdem doświadczalnym opracowanym przez Hanwha Defense od 2006 r., choć pierwszym tak dużym. W opracowaniu jest inny stosunkowo duży pojazd (także w układzie 6×6), który ma być pojazdem rozpoznawczym ‒ jego prezentacja planowana jest na lipiec br.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Hanwha zakończyła rozwój bezzałogowego dozorowego pojazdu lądowego”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc