Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Embraer prezentuje postępy produkcji KC-390 dla Portugalii

Pierwszy samolot Embraer KC-390 Millennium Sił Powietrznych Portugalii zbliża się do zakończenia montażu. Fot. Siły Powietrzne Portugalii

25 września koncern Embraer oraz Siły Powietrzne Portugalii upubliczniły nowe zdjęcia obejmujące proces montażu ostatecznego pierwszego wielozadaniowego samolotu transportowego KC-390 Millennium budowanego na zamówienie tego europejskiego państwa.

Okazją do publikacji nowych informacji było pierwsze uruchomienie zasilania elektrycznego w powstającym samolocie. Powyższe wydarzenie miało miejsce 21 września. Cały czas w zakładach montażowych w Gavião Peixoto znajduje się portugalski zespół nadzorujący proces budowy samolotów. Według harmonogramu, maszyna ma zostać dokończona do końca bieżącego roku, co z kolei ma umożliwić wykonanie pierwszego lotu. Na 2022 rok zaplanowano proces certyfikacji i szkolenia personelu, co z kolei powinno pozwolić na rozpoczęcie dostaw w 2023 roku. W strukturach Sił Powietrznych Portugalii KC-390 Millennium zastąpią obecnie eksploatowane Lockheed Martin C-130H Hercules.

Dotychczas Embraer zdobył zamówienia eksportowe na siedem egzemplarzy. Pięć z nich trafi do Portugalii, a dwa na Węgry. Pomimo lat producent nie zakończył negocjacji z Argentyną, Kolumbią, Chile i Republiką Czeską. Wysiłki marketingowe obejmują także Szwecję, Ukrainę, Peru oraz klientów cywilnych. Dodatkowo problemy budżetowe powodują, że sama Brazylia zdecydowała się na ograniczenie własnego zamówienia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc