Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dane satelitarne dla Wojska Polskiego

2. Regionalna Baza Logistyczna zakupiła pakiety danych obrazowych uzyskanych z satelitów należących do koncernu Airbus. Fot. Airbus

20 kwietnia 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z firmą ASTRI Polska Sp. z o.o. w sprawie zakupu pakietu optoelektronicznych danych obrazowych pozyskanych z satelitów obserwacyjnych.

Powyższa umowa została podpisana 7 kwietnia i ma wartość 90 tys. PLN bez VAT. Wybór firmy ASTRI Polska Sp. z o.o. został poprzedzony postępowaniem przetargowym, które ogłoszono 24 grudnia ubiegłego roku. Ogółem zgłosiły się do niego dwie firmy, a dane z satelitów trafią do Ośrodka Rozpoznania Obrazowego zlokalizowanego w miejscowości Białobrzegi.

W ramach zakupu usługodawca dostarczy dziewiętnaście kompletów danych obrazowych (z opcją na kolejnych dziewiętnaście). W przypadku wykorzystania opcji kontraktowej, usługa ma być realizowana do końca listopada bieżącego roku. Co ważne, dostawa danych powinna nastąpić do dwóch dni od złożenia zamówienia przez zamawiającego - Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (w swojej publicznej części) nie precyzuje rejonów zainteresowania.

Firma ASTRI Polska Sp. z o.o. od 2011 roku oferuje szeroką gamę zobrazowań satelitarnych rejestrowanych przez sensory optyczne i radarowe - obrazujące dowolne miejsca na Ziemi. Jest autoryzowanym dystrybutorem zobrazowań satelitarnych z konstelacji należących do koncernu Airbus. Dzięki temu firma ma także dostęp do archiwalnych zobrazowań satelitarnych, które mogą budzić zainteresowanie Wojska Polskiego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Dane satelitarne dla Wojska Polskiego”

  1. Własne niezależne satelitarne rozpoznanie zarówno optyczne jak i radarowe połączone z zewnętrznymi źródłami NATO to powinien być filar polskiego rozpoznania. Potrzeba nam zbudować wydajny system sieciocentryczny integrujący wiele sensorów rozpoznania, wskazywania celów oraz komunikację wewnętrzną jak i w ramach sojuszu, suwerenna kodowana łączność satelitarna jak i nawet troposferyczna niezwykle przydatna.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc