Zaloguj

Dane satelitarne dla Wojska Polskiego

2. Regionalna Baza Logistyczna zakupiła pakiety danych obrazowych uzyskanych z satelitów należących do koncernu Airbus. Fot. Airbus

20 kwietnia 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z firmą ASTRI Polska Sp. z o.o. w sprawie zakupu pakietu optoelektronicznych danych obrazowych pozyskanych z satelitów obserwacyjnych.

Powyższa umowa została podpisana 7 kwietnia i ma wartość 90 tys. PLN bez VAT. Wybór firmy ASTRI Polska Sp. z o.o. został poprzedzony postępowaniem przetargowym, które ogłoszono 24 grudnia ubiegłego roku. Ogółem zgłosiły się do niego dwie firmy, a dane z satelitów trafią do Ośrodka Rozpoznania Obrazowego zlokalizowanego w miejscowości Białobrzegi.

W ramach zakupu usługodawca dostarczy dziewiętnaście kompletów danych obrazowych (z opcją na kolejnych dziewiętnaście). W przypadku wykorzystania opcji kontraktowej, usługa ma być realizowana do końca listopada bieżącego roku. Co ważne, dostawa danych powinna nastąpić do dwóch dni od złożenia zamówienia przez zamawiającego - Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (w swojej publicznej części) nie precyzuje rejonów zainteresowania.

Firma ASTRI Polska Sp. z o.o. od 2011 roku oferuje szeroką gamę zobrazowań satelitarnych rejestrowanych przez sensory optyczne i radarowe - obrazujące dowolne miejsca na Ziemi. Jest autoryzowanym dystrybutorem zobrazowań satelitarnych z konstelacji należących do koncernu Airbus. Dzięki temu firma ma także dostęp do archiwalnych zobrazowań satelitarnych, które mogą budzić zainteresowanie Wojska Polskiego.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Dane satelitarne dla Wojska Polskiego”

  1. Własne niezależne satelitarne rozpoznanie zarówno optyczne jak i radarowe połączone z zewnętrznymi źródłami NATO to powinien być filar polskiego rozpoznania. Potrzeba nam zbudować wydajny system sieciocentryczny integrujący wiele sensorów rozpoznania, wskazywania celów oraz komunikację wewnętrzną jak i w ramach sojuszu, suwerenna kodowana łączność satelitarna jak i nawet troposferyczna niezwykle przydatna.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc