Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Brytyjczycy chcą APKWS II

Fot. BAE Systems

28 kwietnia amerykański Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż Wielkiej Brytanii partii kierowanych pocisków APKWS II kalibru 70 mm. Broń ma trafić do jednostek lotniczych wyposażonych w statki powietrzne zintegrowane z powyższym systemem uzbrojenia.

Zgodnie z upublicznionymi danymi rząd brytyjski jest zainteresowany zakupem 768 pocisków APKWS II, które wraz z pakietem części zamiennych oraz wsparciem logistyczno-szkoleniowym wyceniono na maksymalną kwotę 31,2 mln USD. W przypadku realizacji, głównym wykonawcą będzie korporacja BAE Systems. Broń ma stanowić uzbrojenie śmigłowców bojowych Boeing AH-64E Guardian, które są obecnie wdrażane do eksploatacji w brytyjskich siłach zbrojnych.

APKWS II, dzięki zmianom w układzie naprowadzania, ma możliwość zwalczania celów naziemnych znajdujących się w odległości około 6 km od śmigłowca-nosiciela. Broń pozwala na precyzyjne niszczenie celów, które nie wymagają użycia ciężkich (i drogich) AGM-114 Hellfire. Dodatkowo dzięki niewielkiej głowicy bojowej ich użycie ogranicza zniszczenia wokół atakowanego celu. System jest popularnym środkiem ofensywnym dla rosnącej liczby użytkowników śmigłowców różnych typów, a także samolotów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc